Sözcü Plus Giriş

ODTÜ’lü İrem’in akıl almaz ölümüne ilişkin görüntü ortaya çıktı

ODTÜ kampüsünde kaldırımda yürürken, bir kamyonetin kasa kapağının açılarak başına çarpması sonucu hayatını kaybeden İrem Kütük'ün ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı. Savcılık, kamyonet sürücüsü Tahir Kepenek hakkında “taksirle ölüme neden olma” suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Asuman ARANCA
14:07 -

Ankara Cumhuriyet Savcısı Hacı Çam tarafından hazırlanan iddianamede, sürücü Tahir Kepenek’in kullandigi kamyonetin kasasının demir kapağının mekanizmasının açıldığı ve ODTÜ yerleşkesinde kaldırımda yürüyen Kütük’ün başına çarptığı belirtildi.

SÜRÜCÜ “TAM KUSURLU”

Kütük'ün çarpma sonucunda beyin kanaması oluşması sonucu hayatını kaybettiği anlatılan iddianamede, Kütük’ün herhangi bir kural ihlalinin olmadığı, sürücü Kepenek’in ise trafik güvenliği ve düzeniyle ilgili maddeleri ihlal ettiği ve tam kusurlu olduğu vurgulandı.

İddianamede ifadesine yer verilen sürücü Kepenek, kamyonet ile üniversitenin A4 kapısından girdiğini, arkasından bir aracın korna çalması üzerine dikiz aynasına baktığını belirterek, “Kamyonun arka damper kapağının açıldigini ve ogrenciyi yerde yatar vaziyette gördüm Hemen ambulansa haber verdim” dedi. Kepenek, kapağın nasıl açıldığını bilmediğini kaydederek, “Tümsekten geçerken kapağı tutan kelepçenin çıkmış olabileceğini” öne sürdü.

Son güncelleme: 17:57 30.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more