Sözcü Plus Giriş

Öğrencilerden Mehmetçiğe moral mektubu

Edirne’de İstiklal Ortaokulu öğrencileri, Suriye sınırında yapılan ve yapılacak operasyon için mehmetçiğe moral mektubu gönderdi.

Tamer YAVUZ / Edirne
12:20 -
Öğrencilerden Mehmetçiğe moral mektubu

İstiklal Ortaokulu 6/C sınıfı öğrencileri, Kilis Çobanbey Hudut Karakolu'nda görev yapan Mehmetçiklerin yılbaşını kutlayarak, 23 öğrencinin ayrı ayrı olarak yazığı mektupları postaneye teslim etti. İstiklal Ortaokulu öğrencileri, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Çivi ve Müzik Öğretmeni Hamide Demir öncülüğünde postaneye giderek gönderdikleri mektuplarla vatan ve bayrak sevgisiyle ülkeyi savunan Mehmetçiğe moral verecekler.

mehmetcige-mektupAsker oğlu olan 6/C sınıf öğrencisi Necmi Yusuf Ateş gazetecilere asker selamı vererek, “Vatanı için kanını seve seve döken bütün askerlere ve mehmetçiklere Edirne'den selam olsun” dedi.

Öğrencilerin başında bulunan Okul Müdürü Yakup Öz ise geçtiğimiz yıl Afrin'de başarılı bir opearasyon yapıldığını hatırlatarak “Şimdi de bildiğiniz gibi vatanımızın güney kısmında Suriye'nin kuzeyinde yerleşmiş olan PKK/PYD terör örgütünün temizleme adına çok büyük bir operasyon içindeler, sevdiklerini geride bırakarak bizi koruma adına oradalar. Onlara gerçelten minnetarız. Kalplerinde vatan ve bayrak sevgisiyle oradalar, onları yalnız bırakmama adına öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olarak motivasyon adına onlara mektup yazmak istedik. Çobanbey Hudur Kararkolu'na mektupları Edirne'den gönderiyoruz. Mehmetçiklerimiz hedef ‘Kızıl Elma' diyerek yola çıktılar. Bu vatan durdukça bizler bu hizmet peşinde koşacağız” ifadelerini kullandı.

PTT Edirne Merkez Müdürü Bülent Yıldız ise “Ben gerçekten çok duygulandım, kocaman yürekli Öğrencilerimizin bu kocaman üretmiş olduğu organizasyona çok mutlu oldum. Geleceğimizin teminatı olduklarını buradan bir kez daha göstermiş oldular” diye konuştu.

Öğrenciler yazmış oldukları mektupları ve tebrik kartlarını sınırda görev yapan Mehmetçiğe postane aracılığıyla gönderdi. Son olarak öğrenciler hep bir ağızdan Mehmetçik için ‘Ey Şanlı Ordu Marşı’nı söyledi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more