Öğretmenevine “Ölümüne Seninleyiz Reis” pankartı

Memur-Sen, Sinop Öğretmenevi binasına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a destek pankartı astı. ‘’Ölümüne Seninleyiz Reis” yazılı pankartı tepki çekti. Muhalefet partileri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Öğretmenevi’nin seçim propagandasına alet edilmesine sert tepki gösterdi. Şehri karıştıran pankart, tepkiler üzerine kaldırıldı.

Öğretmenevine “Ölümüne Seninleyiz Reis” pankartı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk, Sinop'taki olayı ‘'Rezalet'' olarak tanımladı. SÖZCÜ'ye konuşan Koncuk, “Bir adayın fotoğrafı devlet kurumlarına asılabiliyorsa Meral Akşener ve diğer Cumhurbaşkanı adaylarının fotoğraflarını da aynı şekilde kamu binalarına asalım” dedi.

Memur-Sen'in seçim propagandası yapmasının düşündürücü olduğunu belirten Koncuk şöyle dedi: “Sendikalar Cumhurbaşkanı adayları ve siyasi partiler arasında taraf olmak için değil, üyelerinin haklarını korumak için faaliyet göstermesi gereken kuruluşlardır. Bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın.

Buna izin veren Sinop Öğretmenevi yöneticileri ne yaptıklarının farkında mı? Sinop Valisi'nin bu skandaldan haberi var mı ? Varsa nasıl izin vermiştir. Bu görüntüler Türkiye'ye yakışmaz. Parti devleti olduğumuzun açık göstergesidir.''
reiz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...