Sözcü Plus Giriş

31 Aralık okullar tatil mi? Yılbaşı tatili kaç gün? MEB’den 31 Aralık açıklaması…

31 Aralık okullar tatil mi sorusunun cevabı MEB tarafından yanıtlandı. Yılbaşı tatili sabırsızlıkla beklenirken yılın ilk gününün salıya denk gelmesi sebebiyle 31 Aralık Pazartes, ve 1 Ocak Salı tatili hem öğrenciler hem de veliler tarafından araştırılıyor. Peki, 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil olacak mı? Yılbaşı tatili kaç gün?

22:13 -
31 Aralık okullar tatil mi? Yılbaşı tatili kaç gün? MEB’den 31 Aralık açıklaması…

Yılbaşı tatilinde pazartesi günü dikkat çekiyor. Pazartesi günü resmi tatil olması halinde planlarını ona göre şekillendirmek isteyen vatandaşlar, 31 Aralık 2018 okul var mı sorusuna yanıt arıyor. Ancak tatil bekleyenler için çalışma takvimleri üzücü cevabı veriyor. Yılın ilk günü 1 Ocak resmi tatil günü. Öncesinde de ne yarım gün ne de tam gün resmi tatil yok. 1 Ocak salı günü ise eğitime 1 gün ara verilecek.

YILBAŞI KAÇ GÜN TATİL?

Yılın ilk günü 1 Ocak resmi tatil günü. Öncesinde de ne yarım gün ne de tam gün resmi tatil yok. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hem çalışanlar hem de öğrenciler 1 gün tatil yapacak.

İLGİLİ HABEROkullar tatile hangi gün giriyor? 15 tatil ne zaman? MEB takvimine göre sömestr tarihi…Okullar tatile hangi gün giriyor? 15 tatil ne zaman? MEB takvimine göre sömestr tarihi…

YILBAŞI TATİLİ NASIL 4 GÜN OLUR?

Yılbaşı tatilini 4 güne çıkarmak isteyen çalışanlar 31 Aralık Pazartesi günü yıllık izin kullanarak hafta sonu tatiliyle birleştirebilecek. Öğrenciler için ise eğitim devam ettiği için böyle bir imkan olmayacak.

yilbasi11

YILBAŞI TATİLİ TAKVİMİ

29 ARALIK 2018 CUMARTESİ: Hafta sonu tatili

30 ARALIK 2018 PAZAR: Hafta sonu tatili

31 ARALIK 2018 PAZARTESİ: Normal çalışma saati

1 OCAK 2019 SALI: Resmi tatil

İLGİLİ HABERTaksim'de yılbaşı önlemi: Atlı birlikler ilk kez görev alacakTaksim'de yılbaşı önlemi: Atlı birlikler ilk kez görev alacak

PAZARTESİ GÜNÜ BANKALAR, POSTANELER AÇIK MI?

31 Aralık Pazartesi günü, resmi tatil olmaması dolayısıyla piyasa normal işleyişini sürdürecek. 1 Ocak Salı gününün yılbaşı dolayısıyla resmi tatil olması dolayısıyla banka şubelerinin tamamı kapalı olacak. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri ise bir sonraki mesai gününde işleme alınacak. Dolayısıyla hesap işlemleri ve ödemelerin aktarılması, 02 Ocak Çarşamba günü saat 08.00 itibariyle gerçekleştirilebilecek.

 

VATANDAŞIN YILBAŞI TERCİHİ: P.T.T.

Bu yıl 31 Aralık’ın pazartesi gününe denk gelmesiyle, dört gün tatil yapmak isteyenler şimdiden plan yapmaya başladı. Sahil kentleri ve kayak merkezleri başta olmak üzere bir çok tatil beldesinde oteller doldu. 2019’a eğlenerek girmek isteyen vatandaşların bir çoğu tatil hazırlığı yaparken kimi vatandaşlar ise “Bu yılbaşı da ‘PTT’ pijama, terlik, televizyon” formülünü uygulayacak.

Son güncelleme: android-time 00:10 30.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more