Sözcü Plus Giriş

Önce dönerini yediler sonra soydular

İstanbul Şişli'de bir lokantaya keşif amaçlı girerek ekmek arası döner yiyen 3 şüpheli ardından soygun yaptı. Lokantada açamadıkları kasaları da çalan 3 şüpheli polis ekiplerince yakalandı.

Tugay SADAY
Güncellenme: 12:19, 04/05/2018
Önce dönerini yediler sonra soydular

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerini harekete geçiren olay 29 Mart 2018 Günü sabah saat 04.00 sıralarında Şişli Kurtuluş Caddesi’ndeki bir lokantada yaşandı.

İddialara göre, gece saatlerinde hedef aldıkları lokantaya gelen 3 şüpheli bir süre uğraştıktan sonra kapıları açarak içeri girdi. Lokantada bulunan kasayı hedef alan şüpheliler iki çelik kasanın kapısını açmaya çalıştı. Başarılı olamayan hırsızlar bu kez içinde 90 bin TL, bin 200 Euro, bin 800 Dolar, Smith Wesson tabanca ve çok sayıda mermi bulunan 2 çelik kasayı
araçlarına yükleyerek kaçtı.

Sabah saatlerinde lokanta sahibi F.A. çelik kasaların çalındığını fark edince polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İncelemeler sonucu hırsızlık şüphelisi 3 kişinin kimliği belirlenerek takip başlatıldı. Takiplerin ardından harekete geçen polis ekipleri
Gaziosmanpaşa ve Beyoğlu’nda belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında birçok suçtan kayıtları bulunan Osman E. (24), Serkan K. (28) ve Ersin Ç. (28) gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler emniyette sorguya alındı. Yapılan sorgulamalar sonucu şüphelilerin lokantaya gelerek döner yedikleri ortaya çıktı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi:12:18,