Sözcü Plus Giriş

Ortaköy’de eğlence mekanının kurşunlanmasında ‘intikam’ saldırısı iddiası

İstanbul Ortaköy'de "Palalı Sabri" olarak anılan Sabri Çelebi'nin amcasının oğlu olan Ziver Ç.'nin işlettiği eğlence mekanına motosikletli iki kişi tarafından açılan ateş sonucu güvenlik görevlisi Erhan Kayatekin hayatını kaybederken, iki kişi de yaralanmıştı. İstanbul Cinayet Büro ekipleri olayla ilgili 9 şüpheliyi gözaltına alırken, daha önceden mekânları kurşunlanan şüphelilerin misilleme amacıyla saldırı yaptıkları öne sürüldü.

Tugay SADAY
18:16 -
Ortaköy’de eğlence mekanının kurşunlanmasında ‘intikam’ saldırısı iddiası

İstanbul Cinayet Büro Amirliği ekiplerini harekete geçiren olay 23 Şubat Günü Beşiktaş Ortaköy Mahallesi Muallim Naci Caddesi'nde bir eğlence mekanında yaşanmıştı.

 

GECE SAAT 01:30 SIRALARINDA

Motosikletli iki saldırgan tarafından “Palalı Sabri” olarak anılan Sabri Çelebi’nin amcasının oğlu olan Ziver Ç.’nin işlettiği eğlence mekanına kurşun yağdırılmıştı. Açılan ateş sonucu güvenlik görevlisi Erhan Kayatekin hayatını kaybederken, iki kişi de yaralanmıştı.

İLGİLİ HABEROrtaköy'de gece kulübüne silahlı saldırı! Biri ağır 3 yaralıOrtaköy'de gece kulübüne silahlı saldırı! Biri ağır 3 yaralı

Olayla ilgili soruşturma başlatan İstanbul Cinayet Büro Amirliği ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alırken, eğlence mekanının işletmecilerinin bilgisine de başvurdu.

SALDIRIDAN HUSUMET ÇIKTI

Yapılan araştırmalar sonucu mekânı kurşunlanan kişilerin daha önceden Şişli’de bir mekanı kurşunladıkları ortaya çıktı. Polis aralarında husumet bulunan şüphelileri takibe aldı. Çalışmalarını derinleştiren polis eğlence mekanına saldıran ve azmettiren 9 şüpheliyi belirledi. Yapılan baskınlar sonucu 9 şüpheli gözaltına alınarak emniyete getirildi.

Sorguya alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 

İLGİLİ HABEROrtaköy'deki silahlı saldırı... Bir kişi yaşamını yitirdiOrtaköy'deki silahlı saldırı... Bir kişi yaşamını yitirdi

 

Son güncelleme: 19:57 22.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more