ÖSYM açıkladı! İşte KPSS soruları ve cevapları… Peki KPSS sorularının ardından sonuçlar ne zaman?

Memur adayları sınavın akabinde alacakları puanı kestirebilmek için KPSS soruları ve cevapları için internette arayışa başladılar. KPSS soruları ve cevapları yayınlandı ve memur adayları KPSS soruları ve cevaplarını kontrol etmeye başladı. Peki KPSS'nin resmi sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM açıkladı! İşte KPSS soruları ve cevapları… Peki KPSS sorularının ardından sonuçlar ne zaman?

KPSS sonuçları öncesinde adaylar KPSS sorularını ve cevaplarını kontrol ederek sınavlarının nasıl geçtiği hakkında bir fikir edinmek istiyorlar. ÖSYM de sitesinden yaptığı duyuru ile KPSS soru kitapçıklarını ve cevap anahatlarını adayların erişimine açtı. KPSS soruları ve cevapları…

KPSS SORULARI NASIL KONTROL EDİLECEK?

ÖSYM, tarafından yapılan açıklamada “Sınava başvuran adaylar,  10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.” denildi.

İŞTE KPSS SORULARI VE CEVAPLARI

DİKKAT KPSS’NİZ İPTAL OLABİLİR!

Sınav süresince adayların; konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları, müsvedde kâğıdı kullanmaları veya soru ve cevaplarını başka bir kâğıda yazmaları, soru ve cevapları cevap kâğıdının arkasına yazmaları birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınavın cevaplama süresi başlamadan soruları okumaya başlamaları, sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kâğıdında/sınav kitapçığında işaretleme yapmaya devam etmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

2018 KPSS LİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanlığı tarafından resmi site üzerinden yayımlanan akademik takvime göre, KPSS Lisans (Kamu Personeli Seçme Personeli) sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine sunularak 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. KPSS Lisans sınav sonuçlarına ulaş isteyen memur adayları; yukarıdaki link üzerinden kendi TC. kimlik numaraları ve şifrelerini yazmaları halinde sonuç sistemine giriş işlemini başarıyla gerçekleştirecektir.

.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...