Sözcü Plus Giriş

Otel odasında cesedi bulunan Suudi vatandaşı ‘Kaşıkçı’ çıkmadı!

İstanbul'da Suudi Arabistan Konsolosluğu'na işlem yaptırmak için giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın akibeti belirsizliğini korurken 5 Ekim günü Bakırköy'de bir otelde bir Suudi vatandaşının cenazesi bulundu. Heyecanlandıran gelişmede emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre bulunan ceset Kaşıkçı'ya ait değil. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside cesedin mide ameliyatı sonrası hayatını kaybeden başka birine ait olduğu belirlendi.

12:43 -
Otel odasında cesedi bulunan Suudi vatandaşı ‘Kaşıkçı’ çıkmadı!

Bakırköy’de 2 gün önce bir Suudi vatandaşının cenazesi bulundu. Polis ölen kişinin Cemal Kaşıkçı olabileceği gerekçesiyle soruşturma başlattı. Cenaze Adli Tıp Kurumu’na kaldırılarak otopsi yapıldı. Ancak hayatının kaybeden kişinin mide ameliyatı sonrası hayatını kaybeden biri olduğu belirlendi.

İLGİLİ HABER'Türk yetkililer Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne inanıyor''Türk yetkililer Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne inanıyor'

2 Ekim günü Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha haber alınamayan Washington Post Yazarı Cemal Kaşıkçı ile ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor. Soruşturmayı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri birlikte yürütüyor. Kaşıkçı’nın cesedin bir otel odasında bulunduğu iddiası doğruyu yansıtmıyor. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre 5 Ekim günü Bakırköy’de bir otelde bir Suudi vatandaşının cenazesi bulundu. Polis cesetle ilgili detaylı inceleme yaptı. Bu kişinin Kaşıkçı ile yakınlığı olup olmadığı araştırıldı. Suudi vatandaşının cenazesi Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Cenazeye otopsi yapıldı. Alınan kan ve doku örnekleri Kaşıkçı’nın örnekleriyle karşılaştırıldı. Ancak bu kişinin mide ameliyatı sonrası hayatını kaybeden başka biri olduğu anlaşıldı.

Müslüm SARIYAR-İSTANBUL DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:46 07.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more