Sözcü Plus Giriş

Otomobildeki infaz ünlü firmanın poşetinden çözüldü

İstanbul Polisi, iki yıl önce otomobilinde infaz edilen Ali Aydın'ın katilini, saatlerce kamera izleyerek, akbil ve poşet detayından çözdü. Gözaltına alınan 3 şüphelinin "Maskeli Beşler" olarak bilinen hırsızlık şebekesinin üyesi oldukları öğrenildi.

Habip ATAM
08:02 -
Otomobildeki infaz ünlü firmanın poşetinden çözüldü

Polisi harekete geçiren cinayet, 24 Ocak 2016'da Bahçelievler, Şirinevler  Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre Ali Aydın, başından tabancayla vurularak infaz edildi.  Saldırının uyuşturucu çete savaşlarıyla ilgili olabileceğinin değerlendirilmesi üzerine soruşturma başlatıldı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

KAYITLAR İNCELENDİ

Olayla ilgili çalışma başlatan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kamera kayıtlarını inceledi. Başında kapuşon olan saldırganın kaçtığı görüntüler belirlendi. Yüzü net görünmeyen şüphelinin metrobüse bindiği tespit edildi. Otobüsteki kamera kayıtlarından ise saldırganın Uzunçayır’da indiği anlaşıldı. Ancak kayıtlar daha ileriye götürülemedi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

KARTIN TESPİTİ YAPILDI

Görüntülerden şüpheliyi tespit edemeyen ekipler, belediye sistemlerinden şüphelinin metrobüse binmek için kullandığı kartın tespiti yaptırıldı. Aynı kartla Sultanahmet ve Üsküdar'da işlem yapıldığı anlaşıldı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

POŞETTEN  YOLA ÇIKILDI

Her iki bölgedeki kayıtları inceleyen polis ekipleri, eşkal bilgilerinden kimliğine ulaşılamayan şüphelinin elinde ünlü bir giyim firmasına ait poşet olduğu belirlendi. Ekipler, Üsküdar'daki bir AVM'de mağazası olan firmaya giderek yardım istedi. Kamera kayıtlarından poşetin içerisindeki ürün gösterildi. Şüphelinin poşetindeki monttan alanların listesi istendi.

MASKELİ BEŞLER

Belirlenen üründen 740 kişinin satın aldığı anlaşıldı. İsimler ve alışveriş tarihleri tek tek incelendi. Şüphelinin Aykut K. olduğu anlaşıldı. Şüphelinin ilişkilerini mercek altına alan ekipler, Aykut K.'nın Kendilerini “Maskeli Beşler” olarak tanıtan bir suç grubu ile ilişkisini ortaya koydu. Sarıgazi'de bir çok hırızlık olayına karışan suç örgütünün üyeleri E.Ç. ve O.T.'nin  cinayetten bir gün önce Şirinevler'de keşif yaptıkları tespit edildi.

14 ADRESE OPERASYON

Soruşturmayı tamamlayan Organize Polisi, geçtiğimiz hafta 14 adrese baskın düzenledi. Operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı. Şüphlilerden 5'i Emniyet'ten serbest kalırken 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Son güncelleme: 09:16 06.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more