Sözcü Plus Giriş

‘Pankart tutmaktan kollarım yoruldu’

Mersin’in Silifke İlçesinde düzenlenen "Nükleer Santrala Hayır" yürüyüşüne, CHP Mersin Milletvekilleri Fikri Sağlar ve Aytuğ Atıcı da katıldı. Sağlar yürüyüş sırasında "Pankart tutmaktan kollarım yoruldu, çalmaktan yorulmadınız" yazılı bir döviz taşıdı. Cumhuriyet kadınları, KESK, TMMOB, Belediye-Sen, Eğitim-İş, Mersin Barosu ve Eğitim Sen üyelerinin de katıldığı yürüyüşte Sağlar ve Atıcı birlikte nükleer atık bidonu da taşıdılar.

Deniz AYHAN
Güncellenme: 13:48, 05/05/2018
‘Pankart tutmaktan kollarım yoruldu’

CHP Milletvekilleri ve sivil toplum örgütleri, Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli Mahallesi’nde kurulmak istenen Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne ve Silifke ilçesine bağlı Akdere mahallesinde yapılması planlanan termik santrale tepki göstermek için bir araya geldi. Aralarında Cumhuriyet Kadınları, KESK, TMMOB, Belediye-Sen, Eğitim İş, Mersin Barosu ve Eğitim Sen üyelerinin de bulunduğu yürüyüşe, CHP Mersin Milletvekilleri Fikri Sağlar ve Aytuğ Atıcı da katıldı.

Milletvekilleri ellerinde nükleer atık bidonu ile yürüyüş yaptı, Vatandaşlar ‘Ölüm fermanı Akkuyu’, ‘Neden Biz’, ‘Silifke uyuma termiğe nükleere karşı çık’, ‘Nükleer uyuşmadı haziranlar bizimdir’ pankartları taşırken, CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar da “Pankart tutmaktan kollarım yoruldu, çalmaktan yorulmadınız” pankartı taşıdı.

nukleereylem2
nukleereylem

Yayınlanma Tarihi:13:08,