Sözcü Plus Giriş

Parktaki çocuklara ateş açılmasıyla ilgili tutuklama kararı

Pendik’te parkta oynayan çocuklara ateş ederek 7 yaşındaki Hiranur Demircan’ı sırtından yaraladığı iddiasıyla emniyetten serbest bırakılan ve yeniden gözaltına alınan şüpheli B.B.’nin emniyet ifadesi ortaya çıktı. Şüpheli ifadesinde silahının olmadığını söyleyerek, “Kızın yaralanması ile alakam yoktur” diye kendini savundu. Ayrıca, şüpheli savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

15:06 -

Pendik Dumlupınar Mahallesi Ekspres Sokak üzerinde bulunan bir sitenin parkında oyun oynayan çocukların üzerine ateş edilmişti. Olayda 7 yaşındaki Hiranur Demircan sırtından vurularak yaralanmıştı. Bunun üzerine gözaltına alınan şüpheli B.B. emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Şüpheli B.B. yeniden gözaltına alınarak Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi.

İLGİLİ HABERÇocuklara 'sessiz olun' diye ateş eden kişi serbest bırakıldı!Çocuklara 'sessiz olun' diye ateş eden kişi serbest bırakıldı!

TUTUKLANDI

Şüpheli savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece üzerine atılı suçlardan tutuklandı.

“ÇOCUKLARIN SESİNDEN UYANDIM”

Öte yandan, şüphelinin ortaya çıkan emniyet ifadesinde, “Bayram olması sebebiyle sabah saat 04.00'a kadar kuaför arkadaşıma yardımcı oldum. Eve sabaha karşı geldiğim için 11.00-12.00'e kadar uyudum. Yanımızdaki sitede bulunan çocukların seslerinden uyandım. Pencereye çıktığımda küçük yaşta kız ve erkek çocuklar sitenin bahçesinde oynuyorlardı. Ben çocuklara seslenerek sessiz olmalarını söyledim. Çocuklar da, “tamam” dediler. Ben Hiranur isimli çocuğu tanımam. Tekrar yattım ve uyudum” dedi.

PENDİK'TE PARKTA OYNAYAN ÇOCUKLARA ATEŞ EDEREK 7 YAŞINDAKİ HİRANUR DEMİRCAN'I SIRTINDAN YARALADIĞI İDDİA EDİLEN VE EMNİYETTEN SERBEST BIRAKILAN ŞÜPHELİ B.B. YENİDEN GÖZALTINA ALINDI. FOTO:İHA

PENDİK’TE PARKTA OYNAYAN ÇOCUKLARA ATEŞ EDEREK 7 YAŞINDAKİ HİRANUR DEMİRCAN’I SIRTINDAN YARALADIĞI İDDİA EDİLEN VE EMNİYETTEN SERBEST BIRAKILAN ŞÜPHELİ B.B. YENİDEN GÖZALTINA ALINDI. FOTO:İHA

 

“ANNEME BANA, ‘SEN Mİ VURDUN?’ DEDİ”

Daha sonra annesinin kendisini uyandırdığını söyleyen şüpheli, “Annem bana, ‘Parkta bir kız vurulmuş sen mi yaptın?' dedi. Ben de anneme cama çıktığımı ve ses yapmayın dediğimi söyledim. Camda çocuklar beni gördüğü için benim yaptığımı düşünmüş olabilirler. Ben uyuduğum için herhangi bir silah sesi duymadım. Silahım da yoktur. Kızın yaralanması ile alakam yoktur” diyerek suçlamaları reddetti.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan olaya ilişkin yapılan açıklamada, 2011 doğumlu H. D. adlı çocuğun 21 Ağustos’ta saat 13.50 civarında Pendik ilçesi Dumlupınar Mahallesi’ndeki Penpark Sitesi'nin bahçesinde bulunduğu esnada sırtına isabet eden bir cisimle yaralandığının bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Bu kapsamda eylemin oluş biçimini ortaya çıkarmak amacıyla olay yerinde ayrıntılı inceleme yapıldığı aktarılan açıklamada, mağdur çocuğun
tedavisinin ardından alınan beyanı ile tanıkların ifadeleri doğrultusunda olayın aynı bölgede mukim bir şahsın evinin camından silahla ateş etmesi sonucu gerçekleştiğine dair yeterli şüpheye ulaşılması üzerine şüphelinin yakalanıp gözaltına alındığı, ayrıca olayda kullanılan silahın ele geçirilmesi amacıyla şüphelinin üzerinde ve ikametinde arama yapıldığı bilgisi verildi.

Açıklamada, yakalanan şüphelinin savcılık ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince “olası kastla yaralama” ve “genel
güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” suçlarından tutuklandığı belirtilerek, maddi gerçeğin tüm yönleriyle açığa çıkarılıp eylemi gerçekleştiren kişi ve varsa olayda ihmali bulunan tüm kişiler hakkında yasal gereğine tevessül edilmek üzere soruşturmaya titizlikle devam olunduğu bildirildi.

AA

Son güncelleme: 18:39 28.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more