Sözcü Plus Giriş

Pazartesi tatil olacak mı? Yılbaşı tatili kaç gün? 31 Aralık 2018 tatil beklentisi…

Yüzbinlerce memur ve milyonlarca öğrenci yılın son günü olan 31 Aralık 2018 gününün resmi tatil olup olmayacağını merak ediyor. Yılın ilk günü olan 1 Ocak 2019 resmi tatil. Peki yılbaşından bir önceki gün olan 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil olacak mı? Yılbaşı tatili kaç gün?

17:20 -
Pazartesi tatil olacak mı? Yılbaşı tatili kaç gün? 31 Aralık 2018 tatil beklentisi…

Tüm dünyada yeni yıl heyecanla bekleniyor. 31 Aralık 2018 Pazartesi gecesi gelmeden herkes tüm hazırlıklarını tamamlamak için çaba gösteriyor. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece yılbaşı gecesi olarak adlandırılır. Peki yılbaşı tatili kaç gün olacak? İşte detaylar…

YILBAŞI KAÇ GÜN TATİL?

Yılın ilk günü 1 Ocak resmi tatil günü. Öncesinde de ne yarım gün ne de tam gün resmi tatil yok. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hem çalışanlar hem de öğrenciler 1 gün tatil yapacak.

YILBAŞI KUTLAMALARI

Yılbaşı, herhangi bir takvime göre içinde bulunulan yılın bitimi ve yeni yılın başlangıcı. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece yılbaşı gecesi veya yılbaşı akşamı olarak adlandırılır. Pek çok kültürde yılbaşı gecesi, özel olarak hazırlanmış yiyecekler ve içecekler tüketilerek, çeşitli eğlenceler düzenlenerek geçirilir.
hindi

YILBAŞI HİNDİSİNE YÜZDE 53 ZAM

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindi için hazırlıklar tamamlandı. Peki hindi sektöründe fiyatlar ne durumda? Geçen yıl hindinin kilogram fiyatı 12-13 lira bandında satılırken bu yıl 20 liralara kadar çıktı. Yani 1 yıl içerisinde hindinin fiyatı ortalama yüzde 53 oranında zamlandı. Geçen yıl 10 kiloluk bir hindi 130 liradan satılırken bu yıl bu rakam 200 liraya kadar çıkıyor. Yılbaşı gecesi 500-600 bin civarında hindi tüketileceği tahmin ediliyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more