Sözcü Plus Giriş

‘Piknik bahçesi’ sosyal medyayı salladı

Konya Karatay'da belediye tarafından yapılıp hizmete açılan 'Karaaslan Piknik Bahçesi' sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu. Eleştirilerde, yeşilin çok az olduğu asfaltla ayrılan alan mezarlığa, sanayi sitesine hatta F tipi hapishanelere benzetildi.

09:57 -
‘Piknik bahçesi’ sosyal medyayı salladı

Konya Karatay’da 97.500 m²'lik alanda yer alan Karaaslan Hobi Bahçeleri’nin içerisine 100'er metrekarelik 454 adet piknik bahçesi hizmete açıldı. Karatay Belediyesi tarafından ‘Konya’da bir ilk’ sloganıyla açılan piknik alanı, bölümlerin asfaltla ayrılması ve çok az ağacın bulunması sebebiyle sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu.

‘Karaaslan Piknik Bahçesi’ olarak adlandırılan alanda; mangal yeri, kamelya, lavabo ve peyzaj bitkileri bulunurken ortak alanlarda ise fitness ve çocuk oyun alanı mescit gibi bölümler bulunuyor.  Piknik bahçesinin görselleri sosyal medyada büyük ilgi görürken alanı mezarlığa benzeten de oldu sanayi sitesine benzeten de. Büyük çoğunluğun olumsuz yorum yaptığı alanla ilgili en çok eleştiri ise asfalt bölümlere geldi.

Sosyal medyada yer alan bazı eleştiriler şöyle:

Aline Ozinian @AlinOzinian
F tipi piknik koğuşu yapmışlar..

ezgi kumkumoglu @lilulol
Bir gün her canlı piknik yapacaktır

can gurses @canitti
Gelecekte bir grup arkeolog; Anadolu’da bir medeniyetin, koloniler halinde mangallı piknik yapmak için bir kaç dönümlük araziyi muntazam kompartımanlarına ayırmasını anlamlandırmak durumunda kalacağı için üzgünüm…
konya_2605

Serhat Uçak @serhatucak
Burası Konya'da açılan Karaaslan piknik bahçesiymiş. Asfaltla ayrılan mangal alanları (!) Buraya park zaten denmez de, bahçe bile nasıl denir bilemedim.

Eyüp Sabri Esenkal @eyupsabriesen
Konya’nın eşsiz doğasına hiç dokunulmadan doğayla iç içe yapılmış Karaaslan piknik bahçesi… Orman yangınını engellemek için bence mangala izin verilmemeli

Ütopya @daim_munzevi
Burası Konya’da yeni açılan asfalt kaplı Karaaslan Piknik Bahçesi. Bitki örtüsü asfalt ve beton olan memlekete yakışır bir icraat olmuş doğrusu.

Onur @ttractatus
Şaka gibi ama gerçek Konya’da açılan asfalt kaplı Karaaslan piknik bahçesi

abdullah naci @abdullahnaci
Güzelim alana tonlarca asfalt döktükten sonra üzerine saçma sapan kulübeler oturtmuşlar, adına da “piknik bahçesi” demişler. bu doğa düşmanlığı, bu asfalt ve beton sevgisi, bu görgüsüzlük, bu çapsızlık, ancak özel bir eğitimle olur. başka türlü mümkün değil
konya_4166

Fatih Yaman @anlamiyorssun
Yeşile taş ve katranla saldırmışlar! Ortaya bu ucube çıkmış. Konya’da yaptırılan piknik alan

SürdürülebilirMimari @SrdrlblrMimari
Konya'da yeni bir piknik alanı konsepti “piknik bahçesi” Daha fazla beton, daha fazla asfalt ve daha fazla ısınan bir ortamda piknik; şükela bir tasarım…

Zafer Arapkirli @ZaferArapkirli
ÂDETA… Uzaktan “Asri Mezarlık” ya da “Kuzey Kore Tipi” konut projesi gibi görünüyor. Konya'da “Millet Bahçesi Piknik-Mangal” alanıymış. Mümtazlık içine işlemiş bu heriflerin.

Acun Karadağ @acun_karadag
Bunlar masum projeler değil. İnsanları piknik yaparken bile kontrol altında tutma, birbirinden ayrılmış adacıklarla bireycileştirme, yere oturduğumuz ve kaynaştığımız piknik alanlarını parsellere ayırma, hepsi kapitalizmin kirli projeleri.

Arsen LUMPEN@arseniklumpen
Burası Karacaahmet mezarlığı olsa beğenirsiniz ama burası Konya’da piknik alanı

metinyoksu @metinyoksu
Nasıl belediyecilik yapılmaz örneklerine bir yenisi daha eklendi. Beton kaplı piknik bahçesi! Yer Konya…Ne anlıyorsunuz betondan!

Halim Selim @Observer2200
Karatay Belediyesi Karaaslan Piknik Bahçesi ile piknik anlayışına gerçekten yeni bir yaklaşım getirmiş . Otobanda iki şerit arasında mangal yapanlara özenen insanlara aynı fırsattan faydalanma imkanı sunulmuş…
konya_6910

Son güncelleme: 13:03 06.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more