Sözcü Plus Giriş

Pistonlardan uyuşturucu hap çıktı

İstanbul Polisi’nin, Küçükçekmece’deki bir kargo firmasında yaptığı çalışmada, pistonlar içerisine zulalanmış 320 bin Captagon hap ele geçirildi.

Habip ATAM
12:26 -
Pistonlardan uyuşturucu hap çıktı

Operasyon İstanbul Emniyeti'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Suudi Arabistan'a gönderilen bir kolideki 9 piston olmasını şüpheli bulan polis, inceleme yaptı. Paketler narkotik bulma eğitimli dedektör köpeklere koklatıldı. Dedektör köpeklerin tepki vermesi üzerinde paketler açıldı. Pistonları kesen ekipler, 51 bin 738 kilo ağırlığında 320 bin Captagon ele geçirdi.

1 YILDA 5 MİLYON 737 BİN HAP

Uyuşturucu şebekeleri özellikle Avrupa'dan getirilen Captagon ve Ecstasy gibi hapları, Arap ülkelerine naklediyor.  Güney Rotası diye adlandırılan bir hat izlenerek Arap ülkelerine gönderilen uyuşturucu haplarla ilgili polis sık operasyon düzenlediği için zehir tacirlerinin farklı yöntemler geliştirdiği değerlendiriliyor.  Ancak bu yöntemleri de belirleyen İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz yıl 5 milyon 737 bin uyuşturucu hap ele geçirmişti.  Narkotik ekipleri ülkemizde yakalanan uyuşturucu hapın 3'te birini ele geçirerek bir rekora imza atmıştı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more