Sözcü Plus Giriş

PKK’ya ait sığınaktan çıktı! Bu detaya dikkat

Bitlis kırsalında düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerin kullandığı tespit edilen sığınak ve mevzilerde silah, bomba ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Yaşam ve sağlık malzemeleri arasında içinde kan bulunan laboratuvar tüpleri ise dikkat çekti. Örgüt mensuplarının bu tüplerdeki kanı nerede ve nasıl tahlil ettirdiği merak konusu oldu.

Güncellenme: 14:48, 01/03/2018
PKK’ya ait sığınaktan çıktı! Bu detaya dikkat

Bitlis Jandarma Komutanlığı ekipleri, güvenlik kurucularının da katılımıyla merkeze bağlı Yukarı Ölek Köyü kırsalına operasyon düzenledi. Yapılan arazi arama tarama faaliyetlerinde PKK’lı teröristlerce kullanıldığı tespit edilen 2 sığınak ve 3 mevzi tespit edildi. Sığınak ve mevzilerde yapılan aramalarda, toprağa gömülü 1 zagros keskin nişancı tüfeği, 11 mermi, 3 el bombası,10 tüp, çok sayıda örgütsel doküman ile çeşitli cins ve miktarda yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirildi.

DİKKAT ÇEKEN DETAY

Çeşitli hastalıklar için kullanılan İlaç, pansuman malzemeleri, enjektör ve makas gibi tıbbi malzemelerin yanında dikkat çeken bir detay daha vardı. Hastane laboratuvarlarında kullanılan kan tahlil tüpleri. İçerisinde kan da bulunan bu tüpleri örgüt üyelerinin nerede yada nasıl tahlil ettirdiği merak konusu oldu.
Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS, (DHA)
resimid_4655150 resimid_4655151
resimid_4655152

Yayınlanma Tarihi:12:57,