POMEM 10 bin polis adayı alacak! POMEM polis alımı başvurusu ne zaman, başvuru koşulları neler?

Polis Akademisi resmi internet sitesinden Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem olarak eğitilmek üzere Lisans ve Ön lisans mezunlarından toplam 10 bin öğrenci adayı alınacağını duyurdu. Peki POMEM polis alımı ne zaman yapılacak? Başvuru koşulları neler ve POMEM polis alımı sınavı ne zaman? İşte ayrıntılar...

POMEM 10 bin polis adayı alacak! POMEM polis alımı başvurusu ne zaman, başvuru koşulları neler?

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 23. Dönem olarak eğitilmek üzere Lisans ve Ön lisans mezunlarından toplam 10 bin öğrenci adayı alınacak. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar  22.07.2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecek.

POMEM BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

POMEM'e başvurmak için şartlar şu şekilde; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, sağlık sorunu olmamak, fiziğinde kusuru olmamak, en az ön lisans mezunu olmak, KPSS'ye girmiş olmak, silah taşımaya engeli olmamak, madde kullanıcısı olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlara adayların sahip olması gerekmektedir.

Adayların KPSS’den kaç puan alması gerektiği ise 22.07.2018 tarihinde KPSS yapıldıktan sonra açıklanacak.

POMEM BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar  22.07.2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecek.

Loading...