Sözcü Plus Giriş

2018 PTT sınav giriş belgesi açıklandı! PTT sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

PTT personeli olmak isteyenlerin merakla beklediği haber geldi. PTT sınav giriş belgesi açıklandı. Sınav giriş belgelerine http://gazisem.gazi.edu.tr adresinden erişilebiliyor. GAZİSEM Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan açıklamada " 12 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak olan PTT Personel Alımı Sınavı Giriş Belgeleri, 2 Ağustos 2018 Perşembe günü web sitemizden yayımlanacaktır. Sınava katılacak olan adayların sınav başvurularına göre yerleştirmeleri yapılmıştır. Bu nedenle sınava giriş yerlerinde değişiklik yapılmayacaktır." denildi.

17:14 -
2018 PTT sınav giriş belgesi açıklandı! PTT sınav giriş belgesi sorgulama sayfası

PTT, 5 bin personel alımı yapacak. Başvuru yapan adaylar 12 Ağustos tarihinde sınava katılacak. PTT sınavı GAZİSEM Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilecek. Sınava kısa bir zaman kalması nedeniyle adaylar “PTT sınav giriş belgeleri yayınlandı mı?” sorusunun cevabını internet üzerinden araştırıyor. Konuya ilişkin yanıt GAZİSEM Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden geldi. Haberimizden PTT sınav giriş belgesi görüntüleme ekranına erişebilirsiniz.

PTT SINAV GİRİŞ BELGESİ GÖRÜNTÜLEME SAYFASI

PTT SINAVINA GİRERKEN BUNLARA DİKKAT

Sınava girişlerde kimlik kontrolü ve salonlara yerleştirmelerin yapılabilmesi için sınava girecek adaylar sınav başlama saatinden en az 30 dakika öncesinde sınav giriş belgelerinde belirtilen salonda hazır bulunacaktır.

Sınava girişte adaylar, Üniversite tarafından hazırlanmış olan Sınav Giriş Belgesi, T.C. kimlik numarasını gösteren bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Numaralı Sürücü Belgesi/ T.C. Kimlik Kartı/Geçerli Pasaport) ile yanlarında koyu siyah yumuşak uçlu kurşun kalem, kalemtıraş, leke bırakmayan yumuşak silgi getireceklerdir.

Sınav Giriş Belgesi ve T.C. kimlik numarasını gösteren bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Numaralı Sürücü Belgesi/ T.C. Kimlik Kartı/Geçerli Pasaport) yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adaylar sınav giriş belgelerinde belirtilen kurallara uymak zorundadır.

Sınavda soru kitapçığı ve optik formlar üzerindeki bilgiler her aday için kodlanmış olarak adaylara dağıtılacaktır.

Adaylar sınava alınırken; yanlarında her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, çanta, cüzdan, sözlük, hesap makinesi, cep telefonu, saat, anahtarlık, telsiz, radyo gibi kaynaklar, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük (alyans hariç), broş ve diğer takılar, her türlü plastik, cam eşya ve metal içerikli eşyalar, her türlü elektronik/mekanik cihaz ve her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer vb. araçlar ile sınav binalarına girmesine izin verilmeyecektir.

Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen adaylar sınava alınacak, ilk 30 dakika içinde ise sınav salonunda hiçbir aday çıkartılmayacaktır. Sınav bitimine 10 dakika kala sınav salonundan hiçbir aday çıkartılmayacaktır.

Aday, cevap kağıdı üzerindeki işaretlemeleri kurşun kalemle yapacaktır.

Son güncelleme: 19:19 02.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more