Sözcü Plus Giriş

Raco’da sıcak çatışma anı böyle görüntülendi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı' kapsamında, dün özgürleştirilen Afrin'in Raco beldesine Türk bayrağı dikildi. Beldeden sıcak çatışmalar ise kameralara yansıdı.

20:11 -

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Raco beldesi teröristlerden temizlendi, Türk bayrağı dikildi. Kontrol altına beldeye sızmaya çalışan teröristlerde zaman şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda yaralı ÖSO mensuplarının olduğu bildirildi.

ÖSO güçlerinin girdiği Raco merkezinde teröristler tarafından kurulan bariyerlerin kaldırılmasına ve önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcı ve mayınların imha edilmesine başlanıldığı öğrenildi. Raco bölgesinde teröristler ile yer yer çatışmaların devam ettiği belirtildi. Raco merkezde, ÖSO güçlerinin YPG’li teröristler ile sıcak çatışma anı kameralara yansıdı.

İLGİLİ HABERTSK'nın ilerleyişi sürüyor: 7 köy daha ele geçirildiTSK'nın ilerleyişi sürüyor: 7 köy daha ele geçirildi

FIRTINA OBÜSLERİ TERÖR HEDEFLERİNİ VURDU

‘Zeytin Dalı Harekâtı´nın 44’üncü gününde, Kilis sınırında konuşlu Türk Silahlı Kuvvetleri birlikleri Fırtına obüsleri ile Afrin kırsalındaki terör hedeflerini ateş altına aldı. Birbiri ardına ateşlenen obüs topları ile Raco bölgesi çevresindeki teröristlere ait mevziler ve kaçış yolları vuruldu. Bu arada Kilis sınırındaki askeri birliklerinde takviye zırhlı iş makineleri getirildi. Ajanslar

 

Son güncelleme: 20:16 04.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more