Ramazan Bayramı’nda kaç gün tatil olacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

Ramazan Bayramı birçok vatandaş için hem ibadet, hem akraba ziyareti, hem de tatil olarak geçecek. Ramazan ayının gelmesi ile Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak ve kaç gün tatil olacak? sorularının yanıtları aranıyor. Bayram tatili planlarının önceden şekillendirmek isteyenler, Ramazan Bayramı ne zaman kutlanacak ve kaç gün tatil olacak sorusunun cevaplarının haberimizde bulabilir?

Ramazan Bayramı’nda kaç gün tatil olacak? Ramazan Bayramı ne zaman?

Yaz aylarına denk gelen dini bayramlarımız tatilciler için de önemli bir tatil fırsatı olarak görülüyor. Hem dini ibadetler, hem tatil, hem de akraba ziyareti olarak değerlendirilen bayramlar için kısa süre kaldı…  Bu sene Ramazan Bayramı'nın tarihleri içine hafta sonunun da eklenmesi nedeniyle tatilin çok uzun olmaması bekleniyor.

BAYRAM TATİLİ BU SENE KISA OLACAK

Arefe günü 14 Haziran Perşembe gününe denk geldiği için Ramazan Bayramı tatilinde uzun bir tatil olmayacak. Bu yüzden resmi tatil günleri perşembe öğleden sonra ile birlikte Cuma, Cumartesi ve Pazar. Çalışanlar, zaten iki günü hafta sonu olan 3.5 günlük bir tatil olacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan ayı içerisinde idrak edilen Kadir Gecesi ise 10 Haziran Pazar gününe denk gelecek.

14 Haziran Perşembe – Arefe Günü
15 Haziran Cuma – 1. Gün
16 Haziran Cumartesi – 2. Gün
17 Haziran Pazar – 3. Gün

Bayramın hafta sonunu içine alması sebebiyle bayram tatilinin kısa olması bekleniyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazana eriştik bayram yaklaşıyor, bayram tatili kaç gün?

FİTRE NE KADAR?

Fitre nedir, kimlere verilir sorularının yanında her sene fitre miktarı da araştırılıyor. Ramazan öncesinde belirlenen fitre miktarı bu sene 19 lira olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl Diyanet fitre miktarını 16 TL olarak açıklamıştı.

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ NEDİR?

Kur'an bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Kur'an'da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen “kadir gecesi” yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca İslam'ın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona “on bir ayın sultanı” denilmiştir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...