Sözcü Plus Giriş

KANDİL MESAJLARI: En içten ve anlamlı resimli Regaip Kandili mesajları ve duaları

Regaip kandilini çeşitli ibadetlerle geçiren vatandaşlar, çevresindeki inanların kandilini kutlamak için kandil mesajlarını araştırıyor. Mübarek üç ayların başlamasının ardından Recep ayının 4. gününe denk gelen Regaip Kandili bugün idrak ediliyor. İşte bugüne özel anlamlı kandil mesajları ve bugüne özel dualar...

10:04 -
KANDİL MESAJLARI: En içten ve anlamlı resimli Regaip Kandili mesajları ve duaları

Bugün bir kandil gününe daha erişen İslam alemi bugün Regaip Kandili’ni idrak edecek. Kandil mesajları, kandil günlerinin gelenekselleşmiş bir parçası haline gelmiş durumda, işte senenin ilk kandil gününe özel kandil mesajları ve nasıl ibadet edileceğine dair öneriler. Mübarek Regaip Kandili gününde sevdiklerinin kandilini kutlamak isteyen vatandaşlar kandil mesajlarını araştırıyor, ayrıca birçok inanan kandil günü hangi ibadetleri gerçekleştirmesi gerektirdiğini araştırıyor.

EN GÜZEL KANDİL MESAJLARI

– Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller.

– Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

– Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

kandil mesajları

– Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Regaip kandilinizi kutlarım Allah’a emanet olun. Güzel kandiller..

– Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!

– Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Regaib kandiliniz mübarek olsun.

– Alllah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

– Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

– Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

– Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun? Bu gece beraat gecesi. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

RECEP AYINDA ORUÇ TUTMANIN ÖNEMİ NEDİR?

Receb-i Şerîf’in birinci gününde oruç tutmak üç senelik, ikinci günü oruçlu olmak iki senelik ve yine üçüncü günü oruçlu bulunmak bir senelik küçük günahlara kefaret olur. Bunlardan sonra her günü bir aylık küçük günahların af ve mağfiretine vesile olur. (Hadis-i Şerif)

REGAİP KANDİLİ İÇİN DUALAR

“Bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalplerini yumuşatmak murat ediyorsan, bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalplerini yumuşat ve sinelerini daim bir sevgiyle doldur!”

“Ey kalpleri evirip çeviren Sultanlar Sultanı! Bizim kalplerimizi de, onların kalplerini de sevdiğin ve hoşnut olduğun güzelliklere çevir Ya Rabbi! Sen bizlere bizi aşan istidat ve kabiliyetler ver ve lütfedeceğin bu kabiliyetleri senin rızan yolunda kullanmayı bizlere nasip eyle ya Rabbi!”

“Allâhım! Senin rızanı umarak camimizde toplandık, huzuruna geldik, boynumuzu büktük, elimizi açtık, bizi kapından boş çevirme. Ey Yüce Rabbimiz! Yüce kitabın Kur'ân ile bizleri huzura ve mutluluğa ulaştır. Kur'ân'ı okumayı, anlamayı ve gereği gibi yaşamayı hepimize nasip eyle. Ey Rabbimiz! Yaptığımız hatalara, kusurlara, günahlara pişman olduk, tövbe ediyoruz, bizi bağışla.”

regaip-kandili-gecesi_16_9_1520839028

 

REGAİP KANDİLİ NE ANLAMA GELİYOR?

Regâib, Arapça bir kelimedir ve “reğa-be” kökünden gelmektedir. “Reğa-be”, kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. “Reğîb” kelimesi ise, “reğabe”‘den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, taleb edilen şey demektir. Müennesi, “reğîbe”dir. “Reğîbe”nin çoğulu da “reğâib” dir. Kelime olarak “regâib”in aslı budur.

İLGİLİ HABERKandil simidi tarifi: Evde kolayca kandil simidi nasıl yapılır? İşte geleneksel lezzet kandil simidi...Kandil simidi tarifi: Evde kolayca kandil simidi nasıl yapılır? İşte geleneksel lezzet kandil simidi...

 

İLGİLİ HABERÜç aylarda yapılacak ibadetler ve okunacak dualara hangileri?Üç aylarda yapılacak ibadetler ve okunacak dualara hangileri?

 

Son güncelleme: 14:12 22.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more