Reha Denemeç kimdir? Kaç yaşında, memleketi neresi? Yeni Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcısının bilinmeyenleri

Reha Denemeç kimdir? Kaç yaşında, memleketi neresi? soruları siyasetin gündeminde. Yeni Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcısının bilinmeyenleri, kısa hayat hikayesi ve özel yaşamına dair ayrıntılar haberimizde...

Reha Denemeç kimdir? Kaç yaşında, memleketi neresi? Yeni Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcısının bilinmeyenleri

Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcılığı görevine getirilen Reha Denemeç kimdir? Kaç yaşında, nereli? Yeni görevinin ardından yurttaşlarımız Reha Denemeç’in kişisel bilgilerini ve biyografisini merak ediyor. İşte Denemeç’in az bilinenleri…

REHA DENEMEÇ KİMDİR?

Reha Denemeç, 20 Mayıs 1961’de Elazığ’da doğdu. Baba adı İlhami, anne adı Güler’dir. Ekonomist; ODTÜ Ekonomi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını ABD University of Delaware’de ekonomi alanında yaptı.
1986’da Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığında göreve başladı. 1987’den itibaren hazine, dış ticaret, planlama, özelleştirme ve kamu bankalarından sorumlu Devlet Bakanlığında önce Özel Kalem Müdürü ve sonra müşavir olarak çalıştı. 1997’de DPT Müsteşarlığı Genel Sekreter Yardımcılığı ve Vekilliği görevlerine atandı.

TSE Teknik Kurulu ve Başak Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ile Ataköy Otelcilik AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2001’de Türkiye ve Orta Asya’da farklı alanlarda yatırımları olan bir holdingin enerji grubunda üst düzey yönetici olarak çalıştı. Küresel Hareket İçin Parlamenterler’de (PGA) Uluslararası Kurul Üyeliğinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu ve Genel Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. 22 ve 23. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Denemeç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...