Sözcü Plus Giriş

Rektörlüğe atandı ilk işi cami derneğine yardım istemek oldu

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü'ne yeniden atanan Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, kendisine tebrik için çiçek gönderilmemesi, bunun yerine cami yaptırma derneğine bağışta bulunulmasını istedi. Çamsarı'nın bu isteği üniversitenin resmi web sitesinden duyuruldu.

Mustafa İNSAN / Mersin
16:44 -
Rektörlüğe atandı ilk işi cami derneğine yardım istemek oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’yı yeniden atadı. Geçtiğimiz dönemde rektör seçilen Ahmet Çamsarı, Bu Suça Ortak Olmayacağız Bildirisi’ne imza atan tüm akademisyenlerin sözleşmesini feshetmesi ve imzacı akademisyenlere “Şehitlerin vebali sizin üzerinizde’ demesiyle de gündeme gelmişti.

Rektörün talebi üniversitenin resmi internet sayfasında yayınlandı

Rektörün talebi üniversitenin resmi internet sayfasında yayınlandı

Mersin Üniversitesi bünyesinde İlahiyat Fakültesi kurulmasına ve Çiftlikköy Yerleşkesi’ne cami yaptırılmasına öncülük eden Prof. Dr. Çamsarı, yeniden atanmasının ardından da cami yaptırma derneğine yardım çağrısında bulundu.

Mersin Üniversitesi’nin resmi web sitesinde yayınlanan duyuruda, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya yeniden Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tevdi edilmiş bulunmaktadır. Tebrik için rektörlüğümüze çiçek gönderilmemesi, Mersin Üniversitesi Cami Yaptırma, Yaşatma ve Koruma Derneği’ne bağış yapılması önemle rica olunur” denildi. Duyuruda ayrıca, cami yaptırma derneğinin hesap numaraları da verildi.

Son güncelleme: 16:49 26.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more