Reşat Doğru kimdir? Reşat Doğru İYİ Parti’ye katıldı…

MHP'li Devlet eski Bakanı Reşat Doğru İYİ Parti'ye katıldı. Reşat Doğru kimdir? Reşat Doğru hangi pozisyonlarda görev aldı ve kaç yaşında? İşte Reşat Doğru hakkında merak edilenler...

Reşat Doğru kimdir? Reşat Doğru İYİ Parti’ye katıldı…

MHP'li Devlet eski Bakanı Reşat Doğru İYİ Parti’ye katıldı. Reşat Doğru’nun hayat hikayesi, yaşı, nereli olduğu ve daha önce hangi görevlerde bulunduğu hakkında merak edilen birçok detay bulunuyor. İşte Reşat Doğru’nun hayatı…

REŞAT DOĞRU KİMDİR?

TBMM’nin internet sitesinde yer alan özgeçmişe göre Reşat Doğru’nun hayatı şu şekilde; Reşat Doğru, 20 Temmuz 1955’de Tokat Erbaa’da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Ayşe’dir.

Tıp Doktoru; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. Kayseri Tıp Fakültesinde Anestezi, Ankara SSK Dışkapı Hastanesinde genel cerrahi ihtisası yaptı.
Yozgat Devlet Hastanesinde genel cerrahi uzmanı ve başhekim olarak çalıştı. Tokat Devlet Hastanesinde genel cerrahi uzmanı olarak görev yaptı. İki dönem Tokat Tabip Odası Başkanlığı görevini üstlendi.
21 ve 23. Dönemde Tokat Milletvekili seçildi. 57. Hükümette Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 23 ve 24. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu.
Orta düzeyde İngilizce bilen Doğru, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...