Sözcü Plus Giriş

Resmi Gazete’de son KHK yayınlandı! İhraç listesi iddiaları gerçek çıktı mı?

Resmi Gazete'de yayınlanacak olan son KHK hakkında Binali Yıldırım açıklamalar yapmış ve açıklamaların ardından büyük ihraçlar olacağı iddia edilmişti. Bugün Resmi Gazete'nin son sayısında yeni KHK yayınlandı. KHK bazı düzenlemeleri içerirken ihraçla ilgili bir yayın yer almadı...

null
Güncellenme: 08:03, 07/07/2018
Resmi Gazete’de son KHK yayınlandı! İhraç listesi iddiaları gerçek çıktı mı?

Geçtğimiz günlerde yayınlanacağı açıklanan son KHK yayınlandı. Resmi Gazetede yayınlanan son KHK’da olacağı iddia edilen ihraçlara dair bir bilgi yer almadı. Son KHK’da Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkındaki 699 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

BİNALİ YILDIRIM İHRAÇLAR OLACAK DEMİŞTİ

Binali Yıldırım, dün son OHAL KHK’larının yayınlanacağını ve bazı ihraçların olacağını söylemişti. Başbakan, ihraçların Emniyet ve TSK’dan olacağını dile getirdi. Ayrıca Yıldırım, tatil sonrası açılacak olan Meclis’te ilk olarak bedelli askerliğin ele alınacağını belirtti.

KHK’DA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK

Son KHK’ya göre TBMM Genel Kurulunda Meclis Başkanı veya Geçici Başkan tarafından verilecek ve aynı birleşimde yemin töreni gerçekleştirilecek. Bu birleşim, birlikte yapılan Cumhurbaşkanı ve TBMM Genel Seçiminin ardından Meclis'in toplandığı ilk günü takip eden üç gün içinde gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanının ikinci oylamada seçilmesi veya sadece Cumhurbaşkanı seçiminin yapılması halinde yemin töreni, seçim sonuçlarının kesinleşmesini takip eden üç gün içinde yapılacak. TBMM toplantı halinde değilse derhal toplantıya çağırılacak.

İlginizi ÇekebilirSon Dakika... Yıldırım'dan KHK ve bedelli açıklamasıSon Dakika... Yıldırım'dan KHK ve bedelli açıklaması