Sözcü Plus Giriş

Ressam polisten resim sergisi

İstanbul Emniyeti’nde görev yapan polis memuru Zekeriya Ordu, kişisel resim sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıktı. Sanatseverler Ordu’nun “Zürkan” adını verdiği sürrealist resim sergisini Kartal Belediyesi etkinlik alanında 13 Aralık’a kadar ziyaret edebilir.

Habip ATAM
10:32 -
Ressam polisten resim sergisi

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Zekeriya Ordu, iş stresinden kurtulmak için resim yapmaya başlamış. Ordu, çalışmalarını 4. kez sanatseverlerle buluşturuyor.

SANATÇI POLİS ÖDÜLÜ

Ressam polis Zekeriya Ordu, ilk olarak 2007'de “Karma Polis Sergisi'ne katıldı ve “Sanatçı Polis Ödülü” aldı. Gerçek üstü soyut resimler yapan ressam Zekeriya Ordu'nun “Zürkan” adını verdiği 4'üncü kişisel sergisi Kartal Belediyesi etkinlik alanında ziyaretçilerini bekliyor.

ressam-polisten-resim-sergisi-2

23 YILLIK POLİS MEMURU

13 Aralık'a kadar açık kalacak sergiyle ilgili konuşan Zekeriya Ordu, serginin isminin ‘Zürkan’, yani ‘Görmeyen gözler' olduğunu söylüyor. Polis olarak 23 yıldır görev yapan Ordu, “Sürrealist” tarzdaki resimleri için “Burada anlatılan göz bedenin gözü değil, nefsin gözüdür. Nefsin gözü kör, kapalıdır. Bu yüzden kendi isteklerini görür, gerçekleri göremez. Nefsin gözü kapalı olduğundan, beden gözü baksa da bir şey göremez. Resimlerde herkeste var olan ancak birçoğunun farkında olmadığı bir üçüncü gözü anlatılmakta” diyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more