Sözcü Plus Giriş

Röntgen odasında küçük çocuğa cinsel taciz iddiası

İstanbul Esenler'de özel bir hastaneye ailesiyle birlikte röntgen çektirmek için giden 6 yaşındaki kız çocuğuna, röntgen odasında erkek teknikerin cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi. Polisin öfkeli kalabalığın elinden güçlükle kurtardığı tekniker tutuklanarak cezaevine gönderildi. Küçük kızın diyaliz hastası babası, şahsı adliyede görünce fenalık geçirdi.

Sözcü İstanbul
14:24 -
Röntgen odasında küçük çocuğa cinsel taciz iddiası

Olay önceki gün akşam saatlerinde İstanbul Esenler’de meydana geldi.

Y. ailesi 6 yaşındaki kızları ile birlikte özel bir hastaneye gitti. Anne göz hastalıkları bölümüne giderken baba da kızını doktora muayene ettirdi. Hekim, küçük çocuğun röntgen filmini istedi. Bunun üzerine baba kızını radyoloji bölümüne götürdü.

İddialara göre; röntgen çekimi sırasında kız çocuğu çığlık attı. Bunun üzerine baba röntgen odasının kilitli kapısını açmak için zorladı. Bu arada hastanenin özel güvenlik görevlileri de yardıma koştu. Küçük kız röntgenini çeken erkek sağlık görevlisinin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Güvenlik görevlilerince polise teslim edilmek üzere yakalanan tekniker, bir odaya kapatıldı.

İddiaları yalanlayan tekniker tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddiaları yalanlayan tekniker tutuklanarak cezaevine gönderildi.

POLİS LİNÇTEN KURTARDI

Daha sonra polis tarafından gözaltına alınan şahıs, hastanenin arka kapısından çıkarılarak polis merkezine götürüldü. Olayın duyulması üzerine çok sayıda vatandaş, Esenler Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı.

TEKNİKER TUTUKLANDI

Emniyet güçlerinin “Gerekenler yapılıyor lütfen dağılın” uyarısı sonrası mahalleli polis merkezi önünden ayrıldı. Dün sabah Bakırköy Adliyesi’ne götürülen ve hakim karşısına çıkarılan tekniker tacizde bulunmadığı, yanlış anlaşıldığını, röntgen odasının kapısının kilitlenmesini de normal bir uygulama olduğunu savundu.  Şahıs, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan tutuklandı.

Diyaliz hastası olan baba, adliyede fenalık geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

Diyaliz hastası olan baba, adliyede fenalık geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

DİYALİZ HASTASI BABA FENALIK GEÇİRDİ

Bu arada küçük kızın diyaliz hastası olan babası adliyede fenalık geçirdi. Baba ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“ARTIK BUNUN ÖTESİ YOKTUR”

Mağdur ailenin avukatı Aydın Egemen iddialarla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında “Henüz 6 yaşında olan bir kızımıza, muayene amaçlı olarak gitmiş olduğu özel bir hastanede anne ve babasının refakaetinden alınarak çocuğa cinsel istismar edilebiliyor. Ne yazık ki bu güpegündüz ve bir kamu alanı olan hastane içerisinde olabiliyor. Artık bunun ötesi yoktur. Bu denli gözü dönmüş kişilerin toplum içerisinde en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.” dedi.

Son güncelleme: 14:42 02.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more