Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’ndan sosyal medya üzerinden hükümete sert eleştiriler

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şeker fabrikalarının satılmasını sosyal medya hesabından eleştirdi. Yanlış politikalar yüzünden tarımla geçinen ilçelerin ve köylerin boşaldığını, şimdi de bu fabrikalar satılırsa Anadolu’daki şehirlerin de boşalacağını belirten Karamollaoğlu, "Bir Kızılderili değişiyle bu arkadaşlara seslenmek istiyorum: Son Fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, 'Beyaz AK Partili Adam,' beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!” diye ifadelerde bulundu.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’ndan sosyal medya üzerinden hükümete sert eleştiriler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şeker fabrikalarının satılmasını sosyal medya üzerinden çok sert bir dille eleştirdi.

Nakliyecisi, çapacısı, mevsimlik işçisi, küspecisi, gübrecisi, hayvancısı, fabrika da çalışanını dahil yaklaşık 10 milyon kişiyi ilgilendiren bir sektör olduğu vurgulayan Karamollaoğlu, “Şeker fabrikalarını özelleştirip pancar üreticisini de bitirecekler” diye ifadelerde bulundu.

Karamollaoğlu: Abdullah Gül de ihtimallerden biri İlginizi Çekebilir Karamollaoğlu: Abdullah Gül de ihtimallerden biri

İşte Karamollaoğlu'nun sosyal medyadan paylaştığı açıklamalar;

“ADALET, DIŞ POLİTİKA VE EKONOMİ YARALI… PEKİ BU YARALARI SARMASI GEREKEN İKTİDAR NE YAPIYOR?”

“Türkiye'de adalet yaralı;dış politika yaralı; eğitim sistemi yaralı; ekonomi yaralı. Peki bu yaraları sarması gereken iktidar ne yapıyor? Yangından mal kaçırır gibi elde kalan son fabrikaları da satışa çıkarıyor.”

“AFYON, ALPULLU, BOR, ÇORUM, ELBİSTAN, ERZİNCAN, BURDUR, ERZURUM, ILGIN, KASTAMONU, KIRŞEHİR, TURHAL, YOZGAT VE MUŞ ŞEKER FABRİKALARI SATILACAK”

“Mirasyedi evlat gibi Milli Görüş'ün yaptığı fabrikaları teker teker elden çıkarıyor. Bilindiği gibi; Afyon, Alpullu, Bor, Çorum, Elbistan, Erzincan, Burdur, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat ve Muş şeker fabrikaları satılacak.”

“BUNLAR NE İÇİN SATILIYOR… DAHA FAZLA PANCAR EKİLSİN, DAHA FAZLA ŞEKER ÜRETİLSİN DİYE Mİ?”

“Peki bunları niçin satıyorlar? Daha fazla pancar ekilsin, daha fazla şeker üretilsin diye mi? Fabrikaları yenileyip ülke ekonomisine daha fazla katkısı olsun diye mi? Hayır! Bunların özelleştirilmesinin tek bir sebebi var: Rant.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karamollaoğlu'nu kabul etti İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan Karamollaoğlu'nu kabul etti

“TEKEL’İ ÖZELLEŞTİRİP TÜTÜN ÜRETİMİNİ BİTİRİDİLER”

“Afrin, Türkiye'nin millî meselesidir. Ama bu fabrikalar en az Afrin kadar milli ve Afrin kadar önemlidir. Bu ülkede tütün üretiminden 300 bin aile ekmek yiyordu. Tekel'i özelleştirip tütün üretimini bitirdiler.”

“Biz sigara içilmesine şiddetle karşıyız. Ama burada kastettiğimiz üretim! Eskiden Bitlis sigarası vardı, Samsun sigarası vardı, Bafra sigarası vardı. Şimdi sadece Amerikan markaları var.”

“MİLLETİ AMERİKAN SİGARASINA MAHKUM ETTİLER”

“Milleti Amerikan sigarasına mahkum ettiler. Şimdi aynı şeyi şekerde yapıyorlar. Şeker fabrikalarını özelleştirip pancar üreticisini de bitirecekler.”

“120 BİN AİLE EKMEK YİYOR”

“Oysa tıpkı tütündeki gibi, bu ülkede pancar üretiminden 120 bin aile ekmek yiyor. Bir aileyi asgarî 4 kişi hesaplasak 480 bin kişi eder.”

“Nakliyecisini, çapacısını, mevsimlik işçisini, küspecisini, gübrecisini, hayvancısını, fabrika da çalışanını da kattığınızda doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 10 milyon kişiyi ilgilendiren bir sektör.”

“SINIRI ASKER, TOPRAĞI İNSAN KORUR… İNSANLARI TOPRAKSIZLAŞTIRIYOR, TOPRAĞI DA İNSANSIZLAŞTIRIYORLAR”

“Yanlış politikalar yüzünden zaten köyler boşaldı. Tarımla geçinen ilçeler boşaldı. Şimdi bu fabrikaları satarsanız Anadolu'daki şehirler boşalacak. Şunu unutmayın; sınırı asker korur; toprağı insan. İnsanları topraksızlaştırıyor, toprağı da insansızlaştırıyorsunuz.”

“Bir Kızılderili değişiyle bu arkadaşlara seslenmek istiyorum:
“Son Fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, ‘Beyaz AK Partili Adam,’ beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...