Sözcü Plus Giriş

Saadet Partisi’nden Che Guevara’lı paylaşım

1 Mayısa anarşizmin simgesi ile yazılmış pankartla alana çıkan Saadet Partisi bu kez de Che Guevara’nın sözleriyle tweet attı. Saadet Partisi Gençlik Kolları cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu'nun fotoğrafıyla Che'nin “Hasta la victoria siempre Commandante” sözledrini paylaştı. 

12:46 -
Saadet Partisi’nden Che Guevara’lı paylaşım

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezi’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti. Paylaşımında Küba devriminin önderlerinden Ernesto Che Guevara'nın, Fidel Castro’ya yazdığı mektubun sonuna düştüğü “Zafere kadar daima” anlamına gelen, “Hasta la victoria siempre Commandante” ifadeleri yer aldı. Saadet Partisi daha önce de hazırladığı bir pankartla gündeme gelmişti.  Zonguldak’taki 1 Mayıs kutlamalarına katılan partililer “İşçiyi yaşat ki devlet yaşasın” pankartı taşımıştı. Ancak Pankarttaki ‘A’ harflerinin yerine anarşizmin sembolü kullanılmıştı. Pankart sosyal medyada büyük ilgi görmüştü.

İLGİLİ HABERSaadet Partisi'nden 1 Mayıs için çok konuşulacak pankartSaadet Partisi'nden 1 Mayıs için çok konuşulacak pankart
Son güncelleme: 12:50 18.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more