Sözcü Plus Giriş

Sabah ezanı saat kaçta okunuyor? İşte 22 Mart il il imsak vakti

Bugün Regaip Kandili olması nedeniyle hem oruç tutmak hem de sabah namazını camide eda etmek isteyen vatandaşlar 'Sabah ezanı kaçta okunuyor?' diye merak ediyor. İstanbul'da, Ankara'da ve İzmir'de sabah ezanı saat kaçta okunuyor? İmsak vakti ne zaman? İşte il il namaz vakitleri...

00:02 -
Sabah ezanı saat kaçta okunuyor? İşte 22 Mart il il imsak vakti

Üç ayların ilk kandili olan Regaip Kandili’ne erişen Müslümanlar bu günü en güzel şekilde değerlendirmek istiyor. Sahur yapmak isteyenler imsak vakti ne zaman? Sabah ezanı kaçta okunuyor? sorularının cevabını öğrenmek istiyor. Haberimizden 22 Mart il il imsak vakitlerini öğrenebilirsiniz.

2018 İL İL NAMAZ VAKİTLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

SABAH EZANI SAAT KAÇTA OKUNUYOR?

İstanbul imsak vakti: 05:36 Güneş 07:01

Ankara imsak vakti: 05:22 Güneş 06:46

İzmir imsak vakti: 05:47 Güneş 07:09

REGAİP KANDİLİ’NDE NASIL İBADET ETMELİYİZ?

Kaza ve Nafile namaz kılmak bu mübarek gün ve geceyi değerlendirmek adına yapılacak ibadetlerdir.Regaip Kandili’nin gündüzünde oruç tutulabilir. Günahlarımız için tevbe ve istiğfar etmek bu gece için çok önemldir. Regaip Kandili’nde Allah’ın bağışlayıcılığı pek çoktur.Zikir yapmak, evred-ü ezkarda bulunmak da çok değerlidir.Kur’an-ı Kerim okumak, Kur’an okunan yerlere katılmak da bu geceyi güzel değerlendirmeye sebep olacaktır.Mü’minlerle helalleşmek ve küs ve dargınların barıştırılması Regaip Kandili günü yapılacak güzel işlerdendir.Yoksula, yetime, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak yapılacak hayırlı işlerdendir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more