Sözcü Plus Giriş

Sahte altın atölyesine polis baskını

İSTANBUL Polisi, Avcılar'da sahte altın takı üretilen bir atölyeye baskın düzenledi. Anadolu'daki kuyumculara sahte altın sattıkları öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı. Şüphlilerden birinin 11 yıl kesilmiş hapis cezası olduğu öğrenildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 09:42, 02/02/2018
Sahte altın atölyesine polis baskını

Polisi harekete geçiren olay Malatya’daki bazı kuyumcuların emniyete yaptığı başvuruyla ortaya çıktı.  Altın olarak aldıkları takıların,  kaplama olduğunu belirten işyeri sahipleri, yardım istedi.  Malatya Polisi, iki toptancıdan satın alınan altınların İstanbul’dan getirildiğini belirledi. Bunun üzerine Istanbul Emniyeti’ne bilgi verildi. Şüphelilerin fotoğrafları gönderildi.  İstanbul Polisi’nin yaptığı araştırmada şüphelilerden birinin Avcılar’da ikamet ettiği tespit edildi.

ÇATI KATINDA ATÖLYE

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Denizköşkler Mahallesi, Güzel Sokak’ta bulunan adrese baskın düzenledi. Ekipler binanın çatı katınını atölyeye çeviren 2 kişiyi gözaltına aldı. Atölyede yapılan aramalarda ise, üzeri ince bir tabakayla altın kaplanmış imitaston takılar ele geçirildi. Bu takıların yapımında kullanılan
lehim makinesi, eğe, mercek, sitrik asit, sodyum fosfat, nitrik asit, siyanür ve çözeltisi ile  248 gram altın suyu ile kaplanmış satışa hazır sahte altın takılara da el konuldu.

11 YIL KESİLMİŞ CEZASI ÇIKTI

Operasyon gözaltına alınan Yusuf A. ve Serdar A., emniyete götürüldü.Serdar A.’nın gasp ve dolandırıcılıktan kaldı olduğu belirlendi. Şüphelinin 11 yıl kesilmiş hapis cezası olduğu da öğrenildi.