Sözcü Plus Giriş

Sahte Milli Piyango bileti tehlikesi… Milli Piyango yılbaşı çekilişi yaklaşırken dikkat!

Milli Piyango bileti alarak yılbaşı özel çekilişinde şansını denemek isteyen binlerce kişi risk altında. Umut tacirleri sahte biletlerle vatandaşları tuzağına düşürmeye çalışıyor. İşte sahte Milli Piyango bileti tehlikesinden uzak durmak için yapmanız gerekenler...

13:43 -
Sahte Milli Piyango bileti tehlikesi… Milli Piyango yılbaşı çekilişi yaklaşırken dikkat!

Milli Piyango yılbaşı çekilişi yaklaşırken sahte bilet konusu gündeme geldi. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: – “Geçmiş yıllarda yaşanan sahte bilet tuzağına kanmamak için özellikle piyango biletlerinin damgalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmeli” ded.

DAMGA VE KAŞE DETAYI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Geçmiş yıllarda yaşanan sahte bilet tuzağına kanmamak için özellikle piyango biletlerinin damgalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmeli.” ifadesini kullandı. Palandöken yazılı açıklamasında, Milli Piyango’nun büyük ikramiyesini 70 milyon lira olarak tespit ettiği yılbaşı özel çekilişi biletlerine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Yılbaşı piyango biletlerine talep artınca korsan piyango satıcılarının da ortaya çıktığına dikkati çeken Palandöken, vatandaşları sahte biletler konusunda uyardı. Palandöken, yılbaşı bileti alırken dikkatli davranmak gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydetti: “Geçmiş yıllarda yaşanan sahte bilet tuzağına kanmamak için özellikle biletlerin damgalı ve kaşeli olmasına dikkat edilmeli. Bayinin yakasında Milli Piyango İdaresi Bayilik Ruhsatını kontrol etmeli. Oda kaydı olmayan, ruhsatsız, korsan diye tabir edilen ve sadece yılbaşı bilet satışlarında ortaya çıkan satıcılara itibar edilmemeli.”

İLGİLİ HABERMilli Piyango'dan flaş açıklama: Tamamen tesadüfMilli Piyango'dan flaş açıklama: Tamamen tesadüf
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more