Sözcü Plus Giriş

Sahte polisin amacı ‘iş takibi’ymiş: Eşimi bile inandırdım

İstanbul Bakırköy Adliyesi'ne polis kıyafeti ve çakarlı aracıyla giren sahte polis adliyenin emniyet birimi tarafından yakalandı. Asıl mesleğinin manavlık olduğu öğrenilen sahte polis Erol Ş.'nin 3 ay önce"iş takipçiliği yapmak için" polis olmaya karar verdiği ortaya çıktı. Sahte polis "Eşim bile polis olduğuma inanmıştı. Pişmanım" dedi.

Şeyma ULUSOY
08:57 -
Sahte polisin amacı ‘iş takibi’ymiş: Eşimi bile inandırdım

Emniyet Müdürlüğünün, Koruma Şube Müdürlüğü biriminde görev yaptığını söyleyen ve sahte kimliği ile kurusıkı tabancası olan şahsın davranışlarından şüphelenen adliye polisleri, E.Ş.'nin polis kartını istedi. Kartın sahte olmasının anlaşılmasının ardından E.Ş. ekipler tarafından gözaltına alındı.

Erol Ş. emniyet sorgusunda, polis üniformasını Şirinevler'de bulunan polis malzemeleri satan bir yerden aldığını, eskiden Bayrampaşa'da manavlık yaptığını söyledi. Şahıs adliye polisleri tarafından sorgusunun yapılması için Kartaltepe Polis Merkezi’ne gönderildi.

Şüphelinin üzerinde polis amblemli iki adet kartvizit, Polis Emeklileri Yardımlaşma Derneği üye kimlik kartı, Emniyet ve Huzur Polis Gazetesi tanıtım kartı, kurusıkı tabanca ve balistik yelek ele geçirildi.

İŞ TAKİPÇİLİĞİ İÇİN 3 AY ÖNCE BAŞLAMIŞ!

Erol Ş.’nin İstanbul’da yaklaşık 3 aydır polis üniforması ve çakar siren tertibatlı arabasıyla dolaştığı öğrenildi.

“EŞİM BİLE İNANMIŞTI”

İş takipçiliği için polis kılığına giren Erol Ş., “Eşim bile inanmıştı polis olduğuma… Pişmanım” dedi. Erol Ş. emniyetteki işlemlerinin ardından adliye gönderildi.

Son güncelleme: 11:38 29.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more