Sözcü Plus Giriş

Şanlıurfa’da okul yolunda tuzaklanan patlayıcı bulundu

Şanlıurfa’da facianın eşiğinden dönüldü. Okul yolunda gizlenen patlayıcı temizlik işçisinin dikkati sayesinde bulundu. Olay yerine gelen ekipler patlayıcı imha etti.

19:09 -
Şanlıurfa’da okul yolunda tuzaklanan patlayıcı bulundu

Olay, Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Selçuklu Mahallesi'nde yaşandı.

İmam-Hatip Lisesi ile İmam-Hatip Ortaokulu yolunda temizlik yapan belediye işçisi Mehmet Mengi, kaldırdığı taşın altındaki poşeti açınca kablolarla bağlı bombaya benzeyen bir cisim gördü.

Foto: DHA

Foto: DHA

Poşeti yerine bırakan işçi, vatandaşları uzaklaştırdıktan sonra polise haber verdi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Olay yerine giden ekipler, poşetteki cismin el yapımı bomba olduğunu belirledi. Yolu kapatan ekipler, bombayı fünye yardımıyla patlattı.

Foto: DHA

Foto: DHA

“KABLOLARI GÖRDÜM”

Bombayı nasıl bulduğunu anlatan Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlisi Mehmet Mengi, “Ben temizlik yaparken üzerinde taş olan poşeti kaldırdım. Kırmızı renkteki poşeti kaldırdığımda ağır olduğunu görünce çöpe atmadım. Açtığımda kablolarla bağlı olduğunu gördüm. Polis geldiğinde beni tebrik etti. Daha sonra ise fünye ile patlattılar. Burası okul yolu. Öğrenciler buradan gidip geliyor. Burası iki okulun ana yolu” ifadelerini kullandı.

Foto: İHA

Foto: İHA

Fünye ile patlatılan patlayıcının parçaları ekipler tarafından emniyete götürüldü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. İHA

Son güncelleme: 19:40 24.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more