Sözcü Plus Giriş

Şans Topu sonuçları belli oldu! 6 Haziran MPİ Şans Topu çekiliş sonucu sorgulama ekranı

Milli Piyango İdaresi, 6 Haziran Şans Topu çekiliş sonucunu açıkladı. Şans Topu oyununda kazanmanın yolu 5+1 rakamı bilmekten geçiyor. Haftanın talihlisi ve büyük ikramiye tutarı merak ediliyor. İşte MPİ 6 Haziran Şans Topu çekiliş sonucu ve şanslı rakamlar...

Güncellenme: 07:46, 07/06/2018
Şans Topu sonuçları belli oldu! 6 Haziran MPİ Şans Topu çekiliş sonucu sorgulama ekranı

Şans Topu çekilişi sona erdi. Çok kazandıran oyun her Perşembe günü sabahından, Çarşamba günü 21:00’e kadar Sayısal Oyun bayilerinde bulunan oyun terminallerinden oynanabiliyor. Milli Piyango İdaresi, bu hafta büyük ikramiye tutarı olarak 757 bin TL belirledi. İşte haftanın şanslı numaraları…

6 HAZİRAN ŞANS TOPU ÇEKİLİŞ SONUCU

MPİ tarafından açıklanan 5+1 şanslı rakamlar şöyle:

13, 18, 28, 30, 33 + 13

sans-topu-sonucu

EN SON OYNANAN ŞANS OYUNLARI

 

İlginizi Çekebilir4 Haziran On Numara sonuçları: Büyük ikramiye 4 kişiye!4 Haziran On Numara sonuçları: Büyük ikramiye 4 kişiye!İlginizi ÇekebilirSayısal Loto sonuçları: 2 Haziran'da ikramiye iki megakente!Sayısal Loto sonuçları: 2 Haziran'da ikramiye iki megakente!


ŞANS TOPU NASIL OYNANIR?

Şans Topu (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümesi içerisinden, belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyundur. İlk sayı kümesi 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. İştirakçiler, ilk sayı kümesinden 5 (beş) adet, ikinci sayı kümesinden 1 (bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabileceklerdir. Oyun, yaygın ikramiye verilmesine uygun bir oyundur. Bu nedenle ikramiye grupları fazladır. (5+1)’in bilinme olasılığı diğer oyunlara kıyasla daha yüksektir (1/3.895.584). Oyunda ikramiye grupları, (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) olmak üzere 8 adettir.

İKRAMİYEMİ NEREDEN ALABİLİRİM?

(3) ve (4) bilenlerin ikramiyelerini bayiler,
(5) bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve Milli Piyango İdaresi Şubeleri,
(6) bilenlerin ikramiyeleri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce ödenmektedir.

ŞANS TOPU’NDA DEVİR KURALI

Milli Piyango İdaresi tarafından 17 Ocak 2017 tarihinde yapılan Şans Topu gibi sayısal oyunlarında devir sayısı ile duyurusu şu şekilde: Sayısal oyunların oyun planları gereği; Sayısal Loto, Şans Topu ve On numara oyunlarında 4.kez büyük ikramiyeyi bilen olmaması halinde büyük ikramiye tutarı bir alt grupta ikramiye bilenlere dağıtılır. Süper Loto oyununda ise devir sınırlaması olmadığı için, altı rakamı doğru tahmin eden çıkana kadar devir devam etmektedir.

Yayınlanma Tarihi:21:20,