Sapık bakkal! Kek ve çikolata ile küçük kızları istismar etmiş…

İstanbul Avcılar’da bakkal D.C. alış-verişe gelen birisi 7 diğeri 11 yaşındaki iki kız kardeşi cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Yargılaması yapılan bakkal D.C.'nin, küçük kızları çikolata ile kandırdığı ortaya çıktı. Davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcisi de “Sanık hakkında takdiri indirim uygulanmasın” dedi.

Sapık bakkal! Kek ve çikolata ile küçük kızları istismar etmiş…

Geçtiğimiz yıl  Avcılar’da meydana gelen olayda, bakkal dükkanı sahibi D.C iki küçük kız kardeşe alışverişe geldiklerinde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

“SAKIN ANNENİZE ANLATMAYIN”

İddianamede; sanık D.C.’nin her istismar olayı öncesinde mağdurlara kek – çikolata gibi yiyecekler verdiği ve “Bu olanları sakın annene anlatma” diyerek mağdurları tembihlediği ortaya çıktı. D.C.(43) için mütalaada 24 yıldan 52 yıla kadar hapsi istendi

İSTİSMARI REHBER ÖĞRETMEN ORTAYA ÇIKARDI

Yaşanan istismarı ise 7 yaşındaki kızın rehber öğretmeninin ortaya çıkardığı anlaşıldı. Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 4. duruşmaya tutuklu sanık D.C. ve taraf avukatları hazır bulunurken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'da davaya müdahil oldu.

DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Savcılık mütaalasına göre olay şöyle gerçeleşti; Bakkal D.C. aynı mahallede ikamet ettiği ve dükkanına alışverişe gelen H.T.( 7) ve N.T.'ye (11) farklı zamanlarda 5-6 kez cinsel istismarda bulundu. D.C. her istismar olayı öncesinde mağdurlara kek – çikolata gibi yiyecekler verdiği ve yine her istismar olayı sonrasında “Bu olanları sakın annene anlatma” diyerek mağdurları tembihledi.

7 yaşındaki H.T. de olayı okuldaki rehber öğretmenine anlattı. Okul idaresinin yaptığı ihbar sonrasında şüpheli D.C. hakkında soruşturma başlatılarak dava açıldı. Sanık D.C. ifadesinde mağdurlara cinsel amaçla herhangi bir şekilde dokunmadığını söyleyerek suçlamaları reddetti.

“ZİNCİRLEME OLARAK ÇOCUĞUN CİNSEL İSTİSMARI”

Mütalaada, mağdurların samimi ve tutarlı beyanları, olayın adli merci intikal şekli, zamanı ve mağdurların sanığa suç isnat etmelerini gerektirecek nedeninin bulunmadığını belirtti. Sanığın, mağdurlara farklı zamanlarda zincirleme şekilde cinsel istismarda bulunduğunun tüm yargılama safahatından anlaşıldığını kaydeden savcı, sanık D.C.'nin “Zincirleme olarak çocuğun cinsel istismarı” suçundan 24 yıldan 52 yıla kadar hapsi istendi.

“İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANMASIN”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı temsilen katılan avukat, “Mahkemeye yardımcı olmaya çalışmayan sanık hakkında takdiri indirimin uygulanmamasını talep ediyoruz” dedi. Mağdurların avukatı da mütalaaya katıldıklarını belirtti. Sanık avukatı mütalaaya karşı beyanda bulunmak için süre istedi. Mahkeme heyeti, sanık D.C.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...