Sözcü Plus Giriş

Saymaz: İYİ Parti-SP-DP ittifağı kısa sürede kurulabilir

Özel bir TV kanalının canlı yayınına katılan muhabir-yazar İsmail Saymaz, İYİ Parti - Saadet Partisi ve Demokrat Parti arasında ittifak kurulabileceğini belirterek, "Bence İYİ Parti ile Saadet Partisi yakınlaşıp ortak listede buluşabilir. Ama İYİ Parti ile Saadet Partisi'nin CHP ile ortak listeye girmesi mümkün değil. Orada çok zorluklar yaşanır. Bence en akla yakın ihtimal, İYİ Parti-Saadet Partisi - DP koalisyonu. Bu koalisyon kurulma işareti de veriyor. Bugün Saadet Partili ve İYİ Partililerle konuştum. İki taraf da bu koalisyona çok sıcak" diye konuştu.

00:17 -

İsmail Saymaz CNNTürk’ün canlı yayınlanan programında 2019 başkanlık seçimi öncesi iddialı açıklamalarda bulundu. Saymaz, Saadet Partililerin mevcut adaylar içerisinde eğer Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener arasında kalırlarsa kime oy verecekleri hakkında bir tartışma içerisinde olduklarını belirtti….

Saymaz şöyle devam etti;

“Saadet Partisine sorduğumuzda Akşener mi yoksa Kılıçdaroğlu mu diye.. Kuvvetle muhtemel Akşener diyecekler. 28 Şubat’taki duruşu bir, dindar muhafazakar kimliği iki, en çok şunda zorlanırız dedi Saadet Partili, Cumhurbaşkanlığı adayının bir kadın olmasını bizim kitlelere anlatmakta biraz zor olabilir. Bence İYİ Parti ile Saadet Partisi yakınlaşıp ortak listede buluşabilir. Ama İYİ Parti ile Saadet Partisi’nin CHP ile ortak listeye girmesi mümkün değil. Orada çok zorluklar yaşanır.”

.

Son güncelleme: 00:18 02.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more