Sözcü Plus Giriş

Sedef Kabaş hayalindeki CHP’yi Halk Arenası’nda açıkladı

Türkiye'nin en güvenilir kişisi Gazeteci- Yazar Uğur Dündar'ın Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programı gündemi belirlemeye devam ediyor. Programın bu akşamki konuklarından, etkileyici konuşmalarıyla büyük beğeni toplayan Medya ve İletişim Uzmanı Sedef Kabaş, yarın gerçekleşecek olan CHP Genel Kurultayı'na dikkat çekti. Kabaş, CHP'ye dışarıdan bakan bir göz olarak yorum yapmak istediğini belirtip bir takım tavsiyelerde bulundu.

Güncellenme: 22:23, 02/02/2018
Sedef Kabaş hayalindeki CHP’yi Halk Arenası’nda açıkladı

Halk Arenası’nın bu akşamki konuklarından Sedef Kabaş, yarınki CHP Olağan Genel Kurultayı’yla ilgili konuştu.

CHP’yi Türk siyaset tarihinin olmazsa olmazı olarak gördüğünü belirten Kabaş, “CHP’ye oy vermesem de CHP’yi Türkiye’nin olmazsa olması olarak görüyorum” dedi.

 

Kabaş sözlerine şöyle devam etti;

“Ben CHP’ye dışarıdan bakan bir göz olarak yorum yapmak istiyorum. Bir partinin hangi sıfatlarla tanımlandığı o partinin karakterini oluşturur. Ve o da o partiye dair algıyı oluşturur. CHP bugüne kadar çok büyük hizmetler yapmış bir parti olarak çokta kritik hatalar yapmış bir partidir. Bu hataları sadece CHP olarak değil bütün Türkiye olarak ödüyoruz. O yüzden diğer partiler iki kere düşünüp hareket ederken, CHP’nin beş kere düşünüp hareket etmesi gerekir. Ben artık CHP’nin adının geçtiği bir yerde “hizip” sözcüğü duymak istemiyorum.. “Küçük hesaplar” sözünü duymak istemiyorum. “Birbirinin kuyusunu kazanlar partisi” tanımını asla ve asla duymak istemiyorum. Ürkek değil daha cesur bir parti olmasını istiyorum.”

whatsapp-imwhatsapp-image-2018-02-02-at-21-09
Yayınlanma Tarihi:22:00,