Şehit ismi taşıyan okulda ilginç uygulama

Samsun'da bir okulda ilginç bir uygulama iki yıldır devam ediyor. Ladik içesindeki okulda teneffüse çıkış ve derse giriş zili olarak iki mehter marşı ile 'Ölürüm Türkiyem' şarkısı çalıyor.

Şehit ismi taşıyan okulda ilginç uygulama

Samsun’un Ladik içesinde bulunan Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi’nde teneffüse çıkış ve derse giriş zili olarak iki Mehter marşı ile Ölürüm Türkiyem şarkısı çalıyor.

OKUL MÜDÜRÜ: FARKLI OLALIM İSTEDİK

Okul Müdürü Behzat Dikmen, öğrencilerde milli tarih şuuru oluşturmak istediklerini belirterek “Birçok okulda çeşitli müzikler çalınıyor. Biz farklı olalım. Bu müzik ile öğrencilerimize milli bilinç oluşturalım istedik. Hayatın her döneminde özellikle Türkiye’nin ateş çemberi ile çevrildiği bir dönemde çocuklarımızın vatan sevgisi ile dolu olmalarını istedik. Çocuklarımızdan da çok olumlu geri dönüş alıyoruz. Okulumun adı teröre karşı mücadele sırasında vatanı için can veren bir şehidimizin ismini taşıyor. Adını layıkıyla burada yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞUN İSMİ VERİLDİ

Şırnak’ın Şemdinli ilçesine 15 kilometre uzaklıkta Bağlar Köyü Zorgeçit mezrası kırsalında 12 Eylül 2012’de çıkan çatışmada şehit olan Komando Uzman Çavuş Ersan Sancı´nın adı bir yıl sonra memleketi Samsun’un Ladik ilçesinde bulunan bu liseye verildi.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...