Şehit sorgulama MSB’nin sitesini kilitledi! MSB şehit sorgulama başladı

Milli Savunma Bakanlığı'nın hizmete sunduğu şehit sorgulama sistemi geçtiğimiz günlerde yaşanan sıkıntılardan sonra şehit sorgulama sistemi düzeltildi ve yeniden hizmete açıldı. Yeniden açılmasına rağmen büyük yoğunluk sebebiyle siteye girmede yine sorunlar yaşanıyor. Haberimizden hangi savaşların sistemde yer aldığını da görebilirsiniz...

Şehit sorgulama MSB’nin sitesini kilitledi! MSB şehit sorgulama başladı

Milli savunma Bakanlığı tarafından hizmete sunulan fakat yoğun ilgi sebebiyle kilitlenen şehit sorgulama sistemi tekrar devrede fakat çok büyük yoğunluk yaşanıyor ve siteye girişler güçlükle sağlanıyor. Ailesine ait detayları soyağacı sisteminden öğrenen vatandaşlar şehit sorgulama sistemine girerek ailesinde şehit var mı diye kontrol etmek istiyor.  Şehit listesi sorgulama işlemlerinin internetten erişime açılmasıyla birçok kişi Milli Savunma Bakanlığı'nın sitesi üzerinde şehit sorgulama işlemleri gerçekleştirmiş ve sistem yoğun bir ilgi görmüştü, işte devreye giren sisteme erişim yöntemi…

ŞEHİT SORGULAMA YAPMA ADIMLARI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ise 2008’de “Şehit Tespit Projesi” kapsamında Osmanlı'nın yıkılış dönemi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda yaşanan savaşlarda şehit olanların kaydını internete taşıdı. MSB şehit sorgulama işlemi için ilk olarak kişinin Adı, Baba Adı ve Doğum Yılı'nın doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor. Daha sonrasında sorgulama butonuyla birlikte sistem çalışıyor ve eğer sorgulanan kişi herhangi bir savaşta şehit düştüyse, bu bilgi ekranda görüntüleniyor.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ŞEHİT SORGULAMA SİSTEMİ

şehit sorgulama

Sistemde;
1853 Kırım Savaşı,
1877-1878 Osmanlı- Rus Savaşı,
1897 Osmanlı-Yunan Savaşı,
1911 Trablusgarp savaşı,
1912-1913 Balkan Savaşı,
1914-1918 Birinci Dünya Savaşı,
1919-1922 İstiklal Savaşı,
1950-1953 Kore Savaşı ve
1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit düşenlerin kimlik bilgileri yer alıyor.

PAYLAŞMANIN TEHLİKESİ BÜYÜK

Soyağacı bilgilerini açık bir şekilde sosyal medyada paylaşan vatandaşlar büyük tehlike altında. Birçok önemli kurumda büyük önem arz eden anne kızlık soyadının açık şekilde paylaşılması kötü niyetli kişilere davetiye çıkarıyor. Güvenliğiniz için soyağacı bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

e-Devlet soyağacı sorgulama işlemleri tehlike mi içeriyor? İlginizi Çekebilir e-Devlet soyağacı sorgulama işlemleri tehlike mi içeriyor?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...