Seyhan’da dev kentsel dönüşüm projesi

Adana’nın kentsel dönüşüme en çok ihtiyaç duyulan Barbaros ve Bey mahallerini kapsayan alanda Seyhan Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde uygulamaya konan kentsel dönüşüm projesinin 1. etabının 1’nci ve 2’nci kısım inşaatlarına başlandı. Toplam 4 bin 100 konutun yapılacağı projenin ilk etabında bin 550 konut ve 36 işyeri inşa edilecek.

Seyhan’da dev kentsel dönüşüm projesi

Resmi temel atma töreni önümüzdeki günlerde TOKİ tarafından yapılacak inşaatın şantiye alanında basın temsilcileri ile bir araya gelen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, projenin gerçekleşmesinde, önemli destek sunan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Muhmut Demirtaş, AKP İl Başkanı Fikret Yeni ve TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'a teşekkür etti.

2-2-adetKENTSEL DÖNÜŞÜMÜN YERİNDE İSE GÜZELDİR

Kentsel dönüşümün yerinde yapılmasının önemine vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Burası Adana'nın ihtiyaçlarını karşılayan, gerçekten dönüşümün ihtiyaçlarını karşılayan, yerinde dönüşüm olan kentsel dönüşüm projesidir.Dönüşüm yerinde ise güzedir. Gerçek dönüşümde budur. Çıkmaz sokağın, yığma binaların olduğu en ufak bir afette ciddi can ve mal kaybının olacağı bölgelerde dönüşüm olmalıdır. O yüzden bu bölgelere ağırlığımızı verdik.” ifadelerine yer verdi.

d4s_87294 BİN 100 KONUT İNŞA EDİLECEK

750 günde bitirilmesi planlanan Barbaros ve Bey mahallerini kapsayan kentsel dönüşüm projesinde toplan 4 bin 100 konut inşa edilecek. İnşaatı başlayan ilk etabın 1. kısımda 627 konut, 22 dükkân ile altyapı ve çevre düzenlemesi, 2. kısımda ise 923 konut ile 14 dükkân inşa edilecek. Böylelikle “Kentsel Dönüşüm Projesi”nin ilk etabında bin 550 konut ile 36 dükkân inşa edilmiş olacak. Barbaros ve Bey mahallerindeki gecekonduların ve çarpık yapılaşmanın bulunduğu alanın yerinde dönüşümü hedefleniyor. Modern mimari tarzda hazırlanan projede geniş pencereler ve balkonlar kullanıldı. Projeyle yerleşim alanı; dükkânları, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, güvenli, modern bir yaşam merkezi oluşturulması amaçlanıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...