Sözcü Plus Giriş

Silifke’de Şehit Uz. Çvş. Mehmet İlker Şahin Parkı açıldı

Mersin’in Silifke Belediyesi, Hakkâri’de PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Silifkeli Uzman Çavuş Mehmet İlker Şahin anısına yaptırdığı park düzenlenen törenle açıldı.

Mustafa İNSAN / Mersin
12:53 -
Silifke’de Şehit Uz. Çvş. Mehmet İlker Şahin Parkı açıldı

Silifke Belediyesi'nin, Hakkari'nin merkeze bağlı Ağaçdibi Köyü kırsalında PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Silifkeli Uzman Çavuş Mehmet İlker Şahin anısına yaptırdığı ‘Şehit Uz. Çavuş Mehmet İlker Şahin Parkı' düzenlenen törenle açıldı.

“BİR BÜTÜNÜZ VE BİR AİLEYİZ”

Parkın açılış kurdelesini Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Şehit Mehmet İlker Şahin'in ailesi ve vatandaşlar katıldı.
Mevlidin ardından yapılan dualar sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Şehidimizin emanetleri olan yavrularının ve ailesinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Şehit Mehmet İlker Şahin'in ailesine, Taşucu Mahallesi TOKİ Konutlarındaki bir dairelerini ücretsiz verdiklerini hatırlatan Turgut, “Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için, canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerine borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Silifke olarak her zaman bir bütünüz ve bir aileyiz” şeklinde konuştu.

silifkede-sehit-asker-icin-park-2

“HER ZAMAN ŞEHİT AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ”

Parkın açılışında konuşan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, parkın açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek “Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bugünlerimizi şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şehit ailelerimizin sıkıntıları ve sorunları bizim sıkıntımız, bizim sorunlarımızdır” şeklinde konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more