Sözcü Plus Giriş

Şişli Belediyesi: hassasiyetle davranıyoruz, geri geleceklerine inanıyoruz

Şişli Belediyesi, 2 başkan yardımcısının görevden alınması ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “Her ne şekilde olursa olsun ilgili yasa ve mevzuatlara aykırı yapılan iş ve işlemlere karşı başta başkanımız Hayri İnönü olmak üzere tüm arkadaşlarımız büyük bir hassasiyet ve kamusal sorumluluk içerisinde davranmaktadır. Arkadaşlarımızın aklanarak görevlerinin başına döneceklerine inanıyoruz” denildi.

11:05 -
Şişli Belediyesi: hassasiyetle davranıyoruz, geri geleceklerine inanıyoruz

İçişleri Bakanlığına bağlı mülkiye başmüfettişlerince Şişli Belediyesi'nin İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nimet Toprak ile Ruhsat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Asım Kantoğlu görevden uzaklaştırıldı. Uzaklaştırma kararı ile ilgili Şişli Belediye Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada “Son dönemlerde gerek başka belediyelerde gerekse de belediyemizde soruşturmaların yürütüldüğü kamuoyunun malumudur. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan soruşturma kapsamında, 07.03.2018 tarihinde Şişli Belediyemizde görev yapan iki belediye başkan yardımcımız, soruşturmanın selameti açısından tedbir amaçlı olarak görevlerinden uzaklaştırılmışlardır” denildi.

DÖNECEKLERİNE İNANIYORUZ

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Belediyemiz, kurumsallık, sürdürülebilirlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerinden hiçbir koşulda taviz vermemektedir. Her ne şekilde olursa olsun ilgili yasa ve mevzuatlara aykırı yapılan iş ve işlemlere karşı başta başkanımız Hasan Hayri İnönü olmak üzere tüm arkadaşlarımız büyük bir hassasiyet ve kamusal sorumluluk içerisinde davranmaktadır. Söz konusu soruşturmaların hukuk ilkelerine uygun olarak, adil bir şekilde tamamlanacağını ümit ediyor; soruşturma sonucunda arkadaşlarımızın aklanarak görevlerinin başına döneceklerine inanıyoruz.”

İLGİLİ HABERCHP'li Şişli Belediyesi'nde iki başkan yardımcısı görevden alındıCHP'li Şişli Belediyesi'nde iki başkan yardımcısı görevden alındı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more