Sözcü Plus Giriş

‘Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük’

İstanbul Sancaktepe'de 4 askerin şehit olduğu helikopter kazasının ardından Milli Savunma Bakanlığı'ndan şehit askerlerle ilgili taziye mesajı yayınlandı. 'Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük... Vatan size minnettardır' şeklinde paylaşılan taziye mesajında Milli Savunma Bakanı Akar'ın ağzından şehitler için, 'Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim' denildi.

21:02 -
‘Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük’

İstanbul Sancaktepe'de eğitim uçuşu yapan helikopter, askeri alana sadece 25 metre kala bir sokağa düştü. Kazada 2'si subay, 2'si astsubay 4 asker şehit oldu, bir çavuş da ağır yaralandı.

İLGİLİ HABER İstanbul'da askeri helikopter düştü: Görgü tanıkları anlattı İstanbul'da askeri helikopter düştü: Görgü tanıkları anlattı

Görgü tanıkları, “Helikopter binaların üstüne düşmemek için 3,4 sefer tur attı. Sonra boşluğa düştü” diyerek şehit pilotların sivillere zarar gelmemesi için kendilerini feda ettiklerini anlatmıştı. O şehitler için Milli Savunma Bakanlığı’nda bir mesaj paylaşıldı.

milli-sav

AKAR’DAN ŞEHİTLER İÇİN MESAJ

Hulusi Akar’ın mesajı Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter hesabından yayınlandı.

İLGİLİ HABERSon dakika... İstanbul'da askeri helikopter düştü: Dört asker şehitSon dakika... İstanbul'da askeri helikopter düştü: Dört asker şehit

Akar’ın mesajı şöyle:

“Silah arkadaşlarımız, 26 Kasım 2018’de şehit olmuştur. kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”

Son güncelleme: 21:33 26.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more