Reklamsız Sözcü

Sokak ortasında silah sıktılar adliyede serbest kaldılar

Eskişehir'de iki grup arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Olaya müdahale eden polis tarafları gözaltına aldı. Ancak sokak ortasında silah kullanmaktan çekinmeyen ve etrafa rastgele ateş eden şahıslar götürüldükleri adliyede savcılıkça serbest bırakıldı. Şüphelilerin serbest kalması akıllara 'tedbir alınması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor' sorusunu getirdi.

15:10 -
Sokak ortasında silah sıktılar adliyede serbest kaldılar

-İstanbul Küçükçekmece’de iki grup arasında çıkan çatışmada yoldan geçerken kurşunların hedefi olan 16 yaşındaki Emircan Açıkgöz hayatını kaybetti…
-Kocaeli’de karşılaşan husumetli iki taraf silahlarına davranıp çatışmaya başaldı. Bu sırada eşiyle birlikte sokaktan geçerken iki ateş arasında kalan iki çocuk annesi Şükran Yücel (42)
kurşunların hedefi oldu…
-Adana’da iki grup arasında çıkan silahlı kavgada sokakta oyun oynayan 10 yaşındaki Yusuf Atmaca, kurşunların hedefi olup hayatını kaybetti…
Türkiye’nin farklı kentlerinde farklı tarihlerde yaşanmış bu olayların listesi daha da uzatılabilir. Örneğin Eskişehir’de yaşanan olayda olduğu gibi. Bu kez tesadüfen olayda ölen yada yaralanan yok. Ancak sokak ortasında silahlarını kullanmaktan çekinmeyen bu kişiler serbest ve aramızda dolaşıyor.  Huzur mahallesi Ankara sokakta bulunan Kurtuluş Polis Merkez Amirliği yakınlarında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışma başladı. Büyüyen tartışma daha sonra iki grup arasında silahlı kavgaya dönüştü. Polis Merkez Amirliği ihbar üzerine yakındaki olaya müdahale ederek, kavganın büyümesini önledi. Ardından gözaltına alınan şüpheliler çıkarıldıkları savcılıkça serbest bırakıldı. Öte yandan yaşanan olay bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile an ve an kaydedildi.
ESKİŞEHİR (İHA)

 

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:15 18.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more