Sözcü Plus Giriş

FETÖ’den gözaltına alınan 87 subaydan 22’si itirafçı oldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 87 subaydan 22'si itirafçı oldu. 63 kişi ise çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Can ÖZÇELİK
18:10 -
FETÖ’den gözaltına alınan 87 subaydan 22’si itirafçı oldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ve 87'si yakalanan muvazzaf askerlerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gözaltına alınan muvazzaf subaylardan 22'si etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı oldu. FETÖ ve mensupları hakkında ayrıntılı bilgiler veren itirafçılar serbest bırakıldı. 2 kişiye ise ev hapsi verildi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Ordudaki 103 muvazzaf askere dev FETÖ operasyonu!Son dakika... Ordudaki 103 muvazzaf askere dev FETÖ operasyonu!

63 KİŞİ TUTUKLANDI

Hakkında işlem yapılan 63 kişi ise çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı olan 16 şüpheliyi ise yakalama çalışmaları sürüyor.

İLGİLİ HABERAnkara'da FETÖ operasyonu: 14 öğretmen hakkında gözaltı kararıAnkara'da FETÖ operasyonu: 14 öğretmen hakkında gözaltı kararı
Son güncelleme: 09:53 15.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more