Sözcü Plus Giriş

Akitçi spikere 4,5 yıl hapis istemi

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Akit TV'de yayınlanan "Gün Başlıyor" adlı programda kullandığı sözlere ilişkin sunucu Ahmet Keser hakkında "Basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. 

Şeyma ULUSOY
Güncellenme: 12:16, 05/03/2018
Akitçi spikere 4,5 yıl hapis istemi

Akit TV’de yayımlanan “Gün Başlıyor” isimli programda kullandığı sözlere ilişkin sunucu Ahmet Keser hakkında jet hızıyla dava açıldı. Keser için “Basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis istendi.

 

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan açıklamada: Akit TV isimli bir televizyon programında 26 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan ‘Gün Başlıyor' isimli televizyon programında; Program sunucu Ahmet Keser ekranda ‘Sivil öldürecek olsak Cihangir'den başlarız. Nişantaşı, Etiler, dimi yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var' sözlerine ilişkin olarak yürütülen soruşturmada, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığımızca söz konusu kişi hakkında Türk Ceza Kanunu (TCK) Maddesi 216/1 – 218/1 uyarınca ‘Basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılmıştır.”

2 GÜNDE JET DAVA

Keser hakkında savcılık tarafından dün soruşturma başlatılmıştı. Savcılık iddianame hazırlayarak, Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’ne dün iddianameyi gönderdi. İddianamenin kabul edilmesinden sonra sanık Keser, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Programın yayınlandığı kanal AKİT TV'ye ise RTÜK, ‘üç kez program durdurma ve yüzde 3 oranında para cezası uygulanmasına' karar verdi.

Yayınlanma Tarihi:17:33,