Sözcü Plus Giriş

Bedelli askerlikte flaş gelişme: Üst yaş sınırı kaldırıldı!

Bedelli askerlik ile ilgili son dakika açıklamaları geliyor... AKP MYK toplantısı sonrası açıklama yapan AKP Sözcüsü Mahir Ünal, bedelli askerlikle ilgili açıklama yaptı. Ünal, 21 gün düzenlemesiyle ilgili bir değişikliğin düşünülmediğini, 38 olan üst yaş sınırının kaldırıldığını belirtti.

null
Güncellenme: 20:08, 23/07/2018

Bedelli askerlik düzenlemesi ile ilgili AKP’li Mahir Ünal’dan son dakika bir açıklama geldi. AKP Sözcüsü Mahir Ünal, “21 gün olarak konuşuldu, şu an için bir değişiklik düşünülmüyor, üst yaş sınırı kaldırıldı” dedi.

İlginizi ÇekebilirSon dakika: MHP'den bedelli askerlik isyanı! 28 gün şartı değiştiSon dakika: MHP'den bedelli askerlik isyanı! 28 gün şartı değişti

“ÖNÜMÜZDE BÜYÜK KONGRE VAR”

Partide yenilenme çalışmalarıyla ilgili de Ünal, “Seçimler öncesi AK Parti hem kongreyle hem de istifaya sunma hakkını kullanarak yenilenmesini gerçekleştirdi. Önümüzde büyük kongre var, orada il başkanları değil genel merkez MKYK’sına ilişkindir” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Bedelli askerlik görüşmesinde 94-95 tartışması!Son dakika... Bedelli askerlik görüşmesinde 94-95 tartışması!

Özil’in tepkisi son derece yerinde ve haklı

AKP’li Ünal, Mesut Özil’in Alman Milli Takımı’nı bırakma kararına ilişkin bir soru üzerine, “Maalesef özellikle Avrupa açısından yaşanan bir kriz var. Şu anda AB üzerinde yükseldiği evrensel değerler ile çatışır duruma gelmiştir. Bu durum bizi son derece rahatsız etmektedir. Mesut Özil’in tepkisi son derece yerinde ve haklı bir tepki. Almanya bir taraftan entegrasyonu konuşurken bu tür uygulamalar ile ve Mesut Özil’in açıklamaları sonrasında gelen bazı yaklaşımlar bize göstermektedir ki  entegrasyon görüntüsünün altında bir asimilasyon amacının yattığı görülüyor. Bu hiçbir şekilde kabul edilebilir değil. ‘Cumhurbaşkanımızın bir teması olacak mı?’ Açıkçası bununla ilgili MYK toplantısında herhangi bir değerlendirme yapılmadı” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:23,