Alaattin Saral yakalandı

İstanbul Polisi 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütünün liderlerinden olan Alaattin Saral'ı düzenlenen operasyonla gözaltına aldı. Alaattin Saral'ın iki ayrı dosya kapsamında arandığı öğrenildi.

Alaattin Saral yakalandı

Operasyon, İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Hakkında suç örgütü lideri olmaktan yakalama kararı bulunan Allattin Saral, Eyüpsultan’da düzenlenen operasyonla yakalandı. Saral’ın hakkında 2 ayrı soruşturma sebebiyle yakalama kararı olduğu öğrenildi.

‘ŞAHİN SARAL DOSYASI’

Alaattin Saral hakkındaki yakalama kararlarından birinin Sedat Şahin’in liderliğini yaptığı Şahinler olarak bilinen suç örgütü ile Sarallar arasındaki çatışmalarla ilgili olduğu belirtildi. İstanbul Emniyetine bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Şahinler ve Sarallar olarak bilinen 2 suç örgütünün, bir birlerine saldırı hazırlığı yaptığını belirlemiş 30 Kasım 2016’da operasyon düzenlemişti. Operasyonda, Sarallar’ın üst düzey isimlerinden Burhanettin Saral’ın da aralarında bulunduğu 52 şüpheli gözaltına alınmıştı. Hakkında yakalama kararı olan Alaattin Saral’ın bulunamadığı o operasyonda 27 tabanca, 8 uzun namlulu silah, 1 Uzi marka otomatik silah, 1 adet jammer cihazı, 1 adet susturucu ile çeşitli ebatlarda 570 adet fişek, 2 çelik yelek ele geçirilmişti.

30 ŞÜPHELİ

Alaattin Saral’ın hakkında arama kararı olan diğer dosyanın ise geçtiğimiz ay Köpek Fatih lakaplı F.Ü.K.’ya yönelik operasyonla ilgili olduğu öğrenildi. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Polisi’nin düzenlediği o operasyonda F.Ü.K.’nin de aralarında bulunduğu 30 kişi yakalanmış, 9 silah ele geçirilmişti.

SALDIRI TALİMATI

Yakalanmasının ardından Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Alaattin Saral’ın bir çok silahlı eylemin azmettiricisi olduğu iddia ediliyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...