Sözcü Plus Giriş

Bulgurlu’daki 30 dönümlük arazi 550 milyona satıldı

İBB’nin, tartışmaların odağındaki Üsküdar Bulgurlu’daki 30 dönümlük arazisini 550 milyon TL bedel ile İBB şirketlerinden İGDAŞ A.Ş satın aldı. Tahmini bedeli 385 milyon 643 bin lira olarak belirlenen ihalenin tek katılımcısı İGDAŞ oldu. Arazide İGDAŞ İkmal Müdürlüğü bulunuyor.

Özlem GÜVEMLİ
14:19 -

Üsküdarlıların satılmasına tepki gösterdiği Bulgurlu Ünalan'daki  29 bin 664 metrekarelik arazi için bugün 385 milyon 643 bin lira tahmini bedel ile İBB tarafından ihaleye çıkıldı. İBB Encümen Salonu'nda düzenlenen ihaleye tek katılan firma İBB şirketlerinden İGDAŞ A.Ş oldu. İhalenin sonunda ihaleyi izlemeye gelen Üsküdarlılara ve basın mensuplarına İhale Komisyonu Başkanı  Rasim Bilgehan tarafından bilgi verildi. Bilgehan, ihaleyi  550 milyon lira bedel ile İGDAŞ'ın aldığını söyledi. Bilgehan, İGDAŞ A.Ş'nin 386 milyon lira olan ilk teklifinin pazarlık sonucu 550 milyon liraya çıktığını açıkladı. Arsanın 18 bin metrekarelik bölümünde İGDAŞ binası bulunduğunu ifade eden Bilgehan, İGDAŞ'ın mevcut binayı kullanmaya devam etmek için araziyi satın aldığını belirtti. Arazinin mevcut planlara göre ticaret, konut, özel ortaokul, sağlık tesisi, meydan, park ve imar yolu fonksiyonlarına sahip olduğunu söyleyen Bilgehan, yol, meydan, sağlık tesisi alanlarının kamuya terk edileceğini kaydetti.

tepki-ceken-ihale-yarin-yapiliyor-1Ünalan metro istasyonu ile Uzunçayır metrobüs durağının yakınındaki arazinin etrafında siteler ve AVM'ler bulunuyor. İBB'ye ait kamu arazisinin satışa çıkarılması Üsküdarlıların tepkisine neden olmuştu. Üsküdar halkı, semt pazarı ve deprem toplanma alanı olarak kullanılan arazinin satışına karşı çıkmıştı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:13 08.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more