Devlet Bahçeli’den yeni ‘af açıklaması’

MHP Lideri Bahçeli, gazetecilerin “Sayın Cumhurbaşkanı İngiltere’ye giderken ‘af gündemimizde yok’ dedi. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz” sorusunu “Allah’ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum” diye yanıtladı.

Devlet Bahçeli’den yeni ‘af açıklaması’

“Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş, kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız. 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP'nin çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşması son derece doğal, son derece meşru ve elbette de en tabii hakkıdır. Sayın Başbakan ‘teröristlere kesinlikle af yok' diyor. Biz de bunun aksini söylemiyoruz. Bizim de kastettiğimiz zaten budur. Biz kendi gündemimizi seslendirdiğimiz gibi on binlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allah'ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum.”

ERDOĞAN ‘YOK’ DEDİ

Bahçeli geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, bazı mahkumlar için af önerisinde bulunmuştu. Bahçeli’nin bu teklifini İngiltere’ye hareket ederken değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Bahçeli'nin bu talebi veya teklifi tabi kendisine ait bir taleptir, tekliftir. Ama bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok” yanıtını vermişti.

Erdoğan'dan Bahçeli'nin af önerisine cevap İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan Bahçeli'nin af önerisine cevap

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...